• Philip Seymour Hoffman jako "Mistrz"
  Paul Thomas Anderson wciąż w mistrzowskiej formie. W swoim najnowszym filmie amerykański reżyser potwierdził reputację najbardziej przenikliwego, obok Todda Solondza, krytyka swojej ojczyzny.
 • "Mistrz" to jeden z oscarowych faworytów
  "Mistrz" – nowy film Paula Thomasa Andersona uznany jest za głównego kandydata do Oscarów 2013. Głośny obraz z wielkimi rolami Joaquina Phoenixa i Philipa Seymoura Hoffmana wszedł do kin w Polsce.
 • Philip Seymour Hoffman i Joaquin Phoenix w filmie "Mistrz"
  Paul Thomas Anderson wciąż jest w mistrzowskiej formie. W swoim najnowszym filmie amerykański reżyser potwierdził reputację najbardziej przenikliwego, obok Todda Solondza, krytyka swojej ojczyzny. Jednak, w przeciwieństwie do twórcy "Happiness", nie zadowala się kameralną perspektywą wielkomiejskich przedmieść. Po raz kolejny bierze się za bary z historią i przedstawia życiorys jednostkowego bohatera na tle szerszego procesu społecznych przemian.
 • "Mistrz" czeka na podbój polskich kin
  "Mistrz" – najnowsze dzieło Paula Thomasa Andersona – typowane jest jako jeden z głównych kandydatów do przyszłorocznych Oscarów. Nagrodzony za reżyserię i kreacje aktorskie w Wenecji film wywołuje dyskusje, dzieli światową krytykę i publiczność, zbierając skrajne opinie – od zachwytów po potępienie. W rolach głównych: Joaquin Phoenix, Philip Seymour Hoffman i Amy Adams. W Polsce już od 16 listopada.
 • "Mistrz" – nagrodzony na festiwalu w Wenecji za reżyserię i główne role – trafi do polskich kin 16 listopada. O najnowszym filmie Paula Thomasa Andersona było głośno z trzech powodów: bo to świetne kino, znakomicie zagrali w nim Philip Seymour Hoffman i Joaquin Phoenix (amerykańscy krytycy okrzyknęli jego rolę "najbardziej nieoczekiwanym powrotem roku") oraz dlatego, że twórców zainspirowała biografia ojca scjentologii – L. Rona Hubbarda.
 • Philip Seymour Hoffman zakłada sektę
  Akcja dramatu "The Master", z Philipem Seymourem Hoffmanem w roli głównej, rozgrywa się w Ameryce po II wojnie światowej i skupia na charyzmatycznym intelektualiście, który tworzy swoją organizację religijną. Jego prawą ręką zostaje młody włóczęga (Joaquin Phoenix). W miarę jak zaczynają zyskiwać coraz więcej zwolenników, mężczyzna zaczyna wątpić w to, co wyznaje i w swojego mentora. W filmie występują także Amy Adams i Laura Dern. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Paul Thomas Anderson. Premiera planowana jest na jesień 2012 roku.