• Waldemar Pawlak i Donald Tusk
  Waldemar Pawlak szykuje zemstę na Donaldzie Tusku. Chce udowodnić ludziom, że to on wygrał spór o emerytury. Wkrótce w Sejmie pojawią się specjalne plakaty.
 • Donald Tusk i Waldemar Pawlak
  Jest porozumienie PO-PSL w sprawie emerytur, jednak szef PSL zastanawia się teraz nad słowami premiera. Jak podkreśla Pawlak, do otrzymania emerytury częściowej będzie się liczył staż ubezpieczeniowy zarówno składkowy jak i nieskładkowy. Donald Tusk przedstawiając kompromisowe rozwiązania pomylił się lub był nieprecyzyjny - twierdzi wicepremier.
 • Donald Tusk i Waldemar Pawlak
  Końca negocjacji między PO a PSL nie widać, a liderów zaczynają już chyba irytować pytania dziennikarzy. Wicepremier Waldemar Pawlak nie chce powiedzieć, jak idą rozmowy koalicyjne.
 • Waldemar Pawlak i Donald Tusk
  Sytuacja się zaognia. Pod kancelarią premiera wyrasta namiotowe miasteczko, a Donald Tusk i Waldemar Pawlak negocjują przez cztery godziny. I wciąż nie ma porozumienia w sprawie emerytur.
 • Waldemar Pawlak i Donald Tusk
  Kobiety przechodziłyby na emeryturę nawet pięć lat wcześniej, mężczyźni - dwa. Ale coś za coś, bo świadczenie byłoby dramatycznie niskie. Donald Tusk i Waldemar Pawlak mieli ustalać dziś, jak bardzo niskie.
 • Waldemar Pawlak i Donald Tusk
  Na wspólnej konferencji Waldemar Pawlak i Donald Tusk mieli dziś ogłosić porozumienie w sprawie emerytur. Partie się jednak nie dogadały, a lider ludowców wyszedł z Kancelarii Premiera.
 • Pawlak się tłumaczy. "Rząd ma nie oszukiwać"
  Wicepremier Waldemar Pawlak tłumaczył się dziś z swych słów o braku zaufania do ZUS. Jego zdaniem musiał to powiedzieć, bo rząd ma "nie ściemniać" i nie oszukiwać ludzi.
 • Co z emeryturami? Pawlak chce dogadać się z Tuskiem
  PO dogada się z PSL w sprawie emerytur? Waldemar Pawlak uważa, że kompromis jest możliwy. W ten sposób udałoby się ominąć organizowanie referendum. Porozumienie, zdaniem szefa ludowców, wymaga, by PO i Tusk byli otwarci na propozycje PSL.
 • Pawlak popiera rządowy skok na OFE
  Waldemar Pawlak całym sercem popiera pomysł zniszczenia reformy emerytalnej. Według niego przyszli emeryci muszą się pogodzić z tym, że państwo  utrzyma ulgi rodzinne, czy pomoże bezrobotnym. Cenę zapłacą przecież dopiero przyszli emeryci.