• Waldemar Pawlak
  Jestem przekonany o jego największym zaangażowaniu, rzetelności i sumienności - tak prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz ocenił działania Waldemara Pawlaka, który uzgadniał porozumienia gazowe z Gazpromem w latach 2009–2010.
 • Waldemar Pawlak
  Trudno w to uwierzyć, ale Waldemar Pawlak dbał o interes rosyjski lepiej niż sami Rosjanie - pisze o udziale b. wicepremiera w negocjacjach gazowych z Rosją portal wpolityce.pl, zapowiadając czołówkowy materiał w nowym tygodniu "Sieci". Władysław Kosiniak-Kamysz uważa, że "kłamców i oszczerców nie brakuje".
 • Jarosław Gowin
  Jarosław Gowin wzywa, by rząd ujawnił szczegóły umowy gazowej z Rosją, negocjowanej przez Waldemara Pawlaka. Doczekał się ostrej odpowiedzi polityków PSL. Rzecznik ludowców stwierdził, że "najgorszy minister III RP" znowu chce zaistnieć w mediach.
 • PGNiG może taniej kupować gaz z Rosji
  Intensywne negocjacje trwają i wiele wskazuje na to, że dopniemy swego. Gazprom najpewniej zgodzi się na obniżenie cen gazu dostarczanego do Polski. I to jeszcze przed zakończeniem mistrzostw Euro 2012.
 • Mariusz Staniszewski
  Rok po podpisaniu umowy gazowej z Rosją dokładnie widać, że trafne były argumenty jej przeciwników. Największą porażką było odłożenie prowadzenia negocjacji o wielkości i długości dostaw bez jednoczesnych rozmów o cenie. Te zostały odłożone na później, czyli na teraz. W efekcie kupujemy od Rosjan drożej niż Niemcy, Francuzi, Węgrzy czy Czesi - pisze Mariusz Staniszewski.
 • Nowe przepisy Pawlaka zakręcą Polakom gaz
  Resort Waldemara Pawlaka postanowił ułatwić życie Polakom. Wyszło jak zwykle. Przepisy, które przygotowuje jego ministerstwo sprawią, że w razie kryzysu, elektrociepłownie będą musiały zakręcić kurki tysiącom ludzi.
 • Ceny gazu w górę nie pójdą. Sprytny plan Pawlaka
  Wicepremier Waldemar Pawlak wpadł na pomysł jak zjeść ciastko i je mieć. Unia i USA wymagały, by Polska przestała regulować ceny gazu. To jednak mogłoby się skończyć wielkimi podwyżkami dla zwykłych ludzi. Dlatego minister gospodarki wymyślił co zrobić, by ochronić nasze portfele i uspokoić zagranicę.
 • Waldemar Pawlak
  Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak powiedział w środę PAP w Paryżu, że wydobycie gazu łupkowego może stać się w Polsce, jak i w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, pierwszą czystszą alternatywą dla energetyki węglowej.
 • Umowa gazowa z Rosją w piątek. Wbrew Unii
  Polska nie patrzy na sprzeciw Brukseli. W piątek będzie podpisane rządowe porozumienie z Rosją o dostawach gazu. Unia Europejska grozi jednak, że zawarcie tego porozumienia bez zgody Wspólnoty skończy się pozwem do Trybunału Sprawiedliwości i gigantycznymi karami.
 • Pawlak: Umowa gazowa we wtorek
  Wicepremier Waldemar Pawlak, zdradza, kiedy wreszcie rząd zajmie się umową gazową. Negocjatorom udało się już dogadać wszystkie punkty. Zastrzeżeń nie ma też Urząd Regulacji Energetyki i Komisja Europejska.