• Stacja benzynowa, zdjęcie ilustracyjne
  Cena ropy spada, tymczasem na polskich stacjach benzynowych cały czas jest drogo. Waldemar Pawlak uspokaja kierowców. Jego zdaniem, po "czasie żniw", czyli po Euro 2012, powinno już być lepiej, a ceny będą dużo niższe.
 • Minister postanowił podziękować firmom
  Paliwo poniżej 5 złotych za litr cieszą nie tylko kierowców. Uradowały również ministra gospodarki Waldemara Pawlaka, który postanowił docenić firmy paliwowe. Postanowił podziękować im za to o docenił , że "poczuły społeczną odpowiedzialność biznesu". 
 • Nowe przepisy Pawlaka zakręcą Polakom gaz
  Resort Waldemara Pawlaka postanowił ułatwić życie Polakom. Wyszło jak zwykle. Przepisy, które przygotowuje jego ministerstwo sprawią, że w razie kryzysu, elektrociepłownie będą musiały zakręcić kurki tysiącom ludzi.
 • Nic nie wskazuje na to, by cena benzyny miała wzrosnąć - twierdzi premier Donald Tusk
  Wypłacalność i zaufanie do Polski jest ważniejsze od obniżki akcyzy na paliwa - ocenił premier Donald Tusk. Odniósł się m.in. do słów wicepremiera Waldemara Pawlaka, który mówił w środę, że to "dobry moment" na czasowe obniżenie akcyzy na benzynę.
 • Waldemar Pawlak
  Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak powiedział w środę PAP w Paryżu, że wydobycie gazu łupkowego może stać się w Polsce, jak i w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, pierwszą czystszą alternatywą dla energetyki węglowej.
 • Pawlak: Umowa gazowa we wtorek
  Wicepremier Waldemar Pawlak, zdradza, kiedy wreszcie rząd zajmie się umową gazową. Negocjatorom udało się już dogadać wszystkie punkty. Zastrzeżeń nie ma też Urząd Regulacji Energetyki i Komisja Europejska.