• Waldemar Pawlak
  Jestem przekonany o jego największym zaangażowaniu, rzetelności i sumienności - tak prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz ocenił działania Waldemara Pawlaka, który uzgadniał porozumienia gazowe z Gazpromem w latach 2009–2010.
 • Waldemar Pawlak
  Trudno w to uwierzyć, ale Waldemar Pawlak dbał o interes rosyjski lepiej niż sami Rosjanie - pisze o udziale b. wicepremiera w negocjacjach gazowych z Rosją portal wpolityce.pl, zapowiadając czołówkowy materiał w nowym tygodniu "Sieci". Władysław Kosiniak-Kamysz uważa, że "kłamców i oszczerców nie brakuje".
 • Pawlak: Współpraca z Rosją korzystna dla Polski
  Powinniśmy współpracować z Rosją, bo to dla Polski korzystne - tłumaczy wicepremier Waldemar Pawlak. Lider PSL przyznał, że podczas podpisywania umowy gazowej, Rosjanie rozmawiali z nim o przejęciu Możejek od Orlenu.
 • Umowa gazowa z Rosją w piątek. Wbrew Unii
  Polska nie patrzy na sprzeciw Brukseli. W piątek będzie podpisane rządowe porozumienie z Rosją o dostawach gazu. Unia Europejska grozi jednak, że zawarcie tego porozumienia bez zgody Wspólnoty skończy się pozwem do Trybunału Sprawiedliwości i gigantycznymi karami.
 • Umowy gazowej z Rosją szybko nie będzie
  Kiedy będzie podpisana umowa gazowa? "Bóg raczy wiedzieć" - odpowiada wicepremier Waldemar Pawlak. Według niego wszystkie sprawy techniczne są już gotowe, potrzeba tylko politycznej zgody między Rosją, Unią a Polską.
 • Nowa umowa z Rosją. Znamy szczegóły
  Nowe założenia umowy gazowej, które wymusiła Unia Europejska sprawia, że zapisy będą w niej znacznie korzystniejsze dla Polaków. Teraz pozostaje tylko przekonać Rosję.
 • Pawlak: Musimy zmienić umowę z Rosją
  Unia wygrała z Warszawą. Wicepremier Waldemar Pawlak przyznał dziś, że, choć założenia umowy zostaną bez zmian, to trzeba ją tak przepisać, by była zgodna z prawem. Teraz pozostało do tego tylko przekazać Rosjan.