• Waldemar Pawlak
  Najpierw Waldemar Pawlak wychodzi bez słowa z narady z Donaldem Tuskiem i Jackiem Rostowskim. Teraz na jaw wychodzą informacje, że szef ludowców umówił się na poufne spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim. Co to oznacza dla koalicji?
 • Waldemar Pawlak i Jacek Rostowski
  Minister finansów Jacek Rostowski rozmawiał w czwartek przed południem z wicepremierem, ministrem gospodarki Waldemarem Pawlakiem na temat podatku od towarów i usług. Chodzi o proponowane przez Pawlaka zmiany dotyczące rozliczeń tzw. metodą kasową.
 • Jacek Rostowski i Waldemar Pawlak
  W rządzie trwa ostry spór o to, jak rozdysponować pieniądze z handlu uprawnieniami do emisji CO2 dla przemysłu i energetyki. W latach 2013 – 2020 wpływy mogą wynieść nawet 27 mld euro. Po obu stronach barykady stoją Waldemar Pawlak, szef Ministerstwa Gospodarki, i Jacek Rostowski, minister finansów. I – jak dowiaduje się DGP – to ten drugi jest bliżej zwycięstwa.
 • FSO
  Minister finansów Jacek Rostowski nie chce dopłacać do inwestycji austriackiej Magny na Żeraniu. Wicepremier Waldemar Pawlak - wprost przeciwnie. Liczy, że dzięki pomocy państwa uda się ożywić warszawską fabrykę...
 • Waldemar Pawlak
  Minister finansów Jacek Rostowski wyraził nadzieję, że środowa decyzja Rady Polityki Pieniężnej o podwyżce stóp procentowych NBP nie okaże się za kilka miesięcy błędna. Wicepremier Waldemar Pawlak stwierdził w czwartek, że decyzja RPP to "dramatyczna pomyłka".
 • Waldemar Pawlak
  Obiegowa opinia o ludowcach głosi, że dla stanowisk są w stanie poświęcić bardzo wiele i bić się o nie do upadłego. Jednak Waldemar Pawlak poczuł awersję do fotela szefa komisji trójstronnej i chce się go pozbyć. Na rzecz Jacka Rostowskiego.
 • Waldemar Pawlak
  Zapisane w projekcie budżetu na 2012 rok wskaźniki dotyczące wzrostu gospodarczego i inflacji są zbyt pesymistyczne - uważa wicepremier, szef PSL Waldemar Pawlak. Oświadczył, że nie podziela prognozowania, jakie zaprezentował minister finansów.
 • Stanisław Żelichowski i Waldemar Pawlak
  Minister finansów roztoczył niezbyt optymistyczną wizję przyszłości dla polskiej gospodarki. Ale wicepremier Waldemar Pawlak odpowiada Jackowi Rostowskiemu, że nie będzie aż tak źle.
 • Sensacyjne wyznanie ministra! Świat kierowców do góry kołami
  Szczerze i prosto w cel. Takich słów z ust jednego z najważniejszych ministrów w rządzie Tuska nikt się nie spodziewał. Zważywszy na panującą sytuację to sensacja...
 • Wojna Pawlaka z Rostowskim. O podatek
  Resort gospodarki wpadł na pomysł, jak promować dość kontrowersyjne rozwiązanie. Chciałby zastąpić akcyzę na ten produkt innym podatkiem. Resort finansów nie chce jednak słyszeć ani słowa o pomyśle ministerstwa Waldemara Pawlaka. Twierdzi, że to rozwiązanie jest niezgodne z prawem.