• Nakrycie głowy biskupa
  Z całego serca przepraszam Pana za to, czego dopuścił się wobec Pana ks. Mariusz – napisał opolski biskup Andrzej Czaja do Dariusza Kołodzieja, który w 2012 r. padł ofiarą Mariusza K. – wikarego z parafii w Jemielnicy, wydalonego ze stanu kapłańskiego za pedofilię.
 • Nakrycie głowy biskupa
  Juan Carlos Cruz, który jest ofiarą księdza pedofila z Chile, wyraził w piątek satysfakcję na wiadomość o tym, że po rozmowach z papieżem Franciszkiem do dymisji podali się wszyscy biskupi z tego kraju w związku ze skandalem nadużyć w tamtejszym Kościele.
 • Ksiądz
  W polskim Kościele obowiązują nowe zasady postępowania w sprawach podejrzeń o pedofilię. To: natychmiastowe zawieszenie księdza podejrzanego o molestowanie seksualne i wszczęcie wyjaśnień; pomoc psychologiczna, duchowa i prawna dla ofiary, poinformowanie jej o możliwości złożenia doniesienia o popełnieniu przestępstwa. To także współpraca z prokuraturą.
 • Arcybiskupi
  Episkopat opracował nowoczesne prawo antypedofilskie i trzymał je w tajemnicy - donosi "Tygodnik Powszechny" i publikuje dokumenty, według których kierownictwo polskiego Kościoła będzie postępować w przypadkach, kiedy sprawcą jest pedofil w sutannie.
 • Papież Franciszek
  W pierwszej dekadzie czerwca Franciszek odprawi w Watykanie mszę dla ofiar pedofilii, a następnie spotka się z nimi. Zapowiedział to sam papież w rozmowie z dziennikarzami towarzyszącymi mu w powrotnej drodze z Izraela do Rzymu w poniedziałek wieczorem
 • Lider Twojego Ruchu Janusz Palikot podczas konwencji wyborczej
  Twój Ruch składa do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez kilku biskupów w związku z rzekomym zatajaniem przez nich czynów pedofilskich kapłanów.
 • Janusz Palikot
  Zbigniew Ziobro złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Janusza Palikota. Jego zdaniem, lider Twojego Ruchu zniesławił i znieważył trzech biskupów i jednego księdza-dyrektora.
 • Donosicielstwo czy tajemnica spowiedzi? Biskup drohiczyński apeluje do kapłanów, wiernych i władz w sprawie pedofilii wśród księży. Twierdzi, że księży nie powinno się nakłaniać do współpracy z policją i prokuraturą w kontekście ujawniania przypadków pedofilii. Posługuje się przy tym przykładem z serialu "Ojciec Mateusz".
 • Episkopat ma dziś doprecyzować zasady postępowania w przypadku pedofilii duchownych. Biskupi mają przyjąć aneksy do już obowiązującego w polskim Kościele prawa.
 • Biskup krył księdza-pedofila? Warykan nie zrobi nic
  Watykan nie zamierza interweniować w sprawie amerykańskiego biskupa oskarżonego w piątek o to, że nie poinformował o przestępstwie pedofilii popełnionym przez jednego z księży w jego diecezji - powiedział w niedzielę rzecznik Watykanu.