• Perfumy
  Perfumy towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat. Pierwsze pachnidła, wykonywane z naturalnych składników, powstawały już w starożytnym Egipcie. Na przestrzeni wieków perfumy pełniły rolę afrodyzjaków, maskowały przykry zapach ciała, a nawet niwelowały przykre skutki nadużywania alkoholu. Dla współczesnej historii perfum przełomowym momentem stał się rok 1828, kiedy to Pierre Guerlain zaczął produkować pachnidła na zamówienie.
 • Prezent walentynkowy
  Każdego roku zbliżająca się data 14 lutego oznacza jedno – zamiast dać się ponieść magii Święta Zakochanych dręczymy się pytaniem: co kupić drugiej połówce? To niełatwe zadanie, niezależnie od tego, czy jesteście ze sobą kilka tygodni, miesięcy czy lat albo możecie pochwalić się jeszcze dłuższym stażem. Dlatego podpowiadamy, z jakich podarunków na pewno ucieszy się ukochana lub ukochany.
 • „Jadę do ciebie, nie myj się” – cesarz w liście do Józefiny Bonaparte
  W Europie naturalnym stanem było śmierdzieć. Uważano, że ludzkie zapachy chronią przed chorobami i świadczą o człowieku. Mężczyźni uwodzili zapachem spermy, a arystokraci leczyli się naturalną wonią dziewic. Wtedy pojawił się dezodorant.
 • "Zapach bardzo mi się podoba, jest intrygujący. Jest w nim coś takiego, że kobieta sama ma ochotę po niego sięgnąć"
  "Are you on the list" - takie hasło towarzyszy kampanii perfum Caroliny Herrery dla mężczyzn, 212 VIP MEN. Jak podkreśla sama projektantka, zapach musiał pasować do ciepłego, ekscytującego nastroju nowojorskiego przyjęcia dla VIP-ów i obecnych tam mężczyzn.
 • Wody kolońskie 2011 roku
  Najlepsze wody kolońskie na 2011 nie wpisują się w dotychczasowe trendy. Doświadczysz zapachów opartych na tradycyjnych aromatach drewna i piżma, ale wzmocnionych wonią ziół i kwiatów. Pora pożegnać się z wetiwerem i bergamotką, bo główny trend wód kolońskich 2011 roku to powrót do ciepłych zapachów z wyrafinowaną kwiatową nutą. Oto najbardziej polecane zapachy tego roku.