• mieszkanie
  Warszawa liderem, Gdańsk przed Krakowem. W III kwartale zeszłego roku ceny nieruchomości wciąż rosły, choć sprzedaż zaczęła spadać. Dobrze sprzedawały się mieszkania droższe i lepiej zlokalizowane, spadł popyt na lokale tańsze - wynika z analizy Nowodworski Estates na podstawie najnowszego raportu NBP.
 • mieszkanie
  Deweloperzy chętnie reklamują swoje produkty hasłem "dom w cenie mieszkania". Dziennik.pl postanowił sprawdzić, ile jest prawdy w tym stwierdzeniu – zarówno jeśli chodzi o kupno nieruchomości, jak i wszelkie dalsze związane z tym koszty.
 • San Francisco w Kalifornii
  Nieruchomości, na terenie której była kręcona "Dynastia" właśnie wystawiono na sprzedaż. Za ile właściciele chcą sprzedać "dom, który był świadkiem wszystkich rozterek miłosnych rodu Carringtonów"?
 • Budowa domu
  Kto dopiero wznosi dom, ten nie odejmie od dochodu wydatków na wstawienie energooszczędnych okien, drzwi, ocieplenie i kupno pieca. Odliczenie przysługuje tylko na istniejące już budynki
 • osiedle
  Ceny, które osiągają mieszkania na lokalnym rynku w dużej mierze zależą od wielkości samego miasta oraz dynamiki jego rozwoju gospodarczego. Przekłada się to bowiem na możliwość znalezienia pracy i dalszego rozwoju kariery zawodowej w przyszłości. A to właśnie te czynniki decydują o tym, czy zwłaszcza młodzi ludzie chcą się osiedlać, kupować mieszkania i planować swoją przyszłość w danej miejscowości.
 • Kanapa
  Urządzanie mieszkania to duże wyzwanie. Trendy aranżacyjne zmieniają się niemal co sezon, dlatego warto dekorować wnętrze dodatkami, które nie kosztują dużo, a ich wprowadzenie całkowicie zmieni końcowy efekt.
 • Luksusowe nieruchomości
  Średnia cena ofertowa apartamentu klasy premium wynosi obecnie 2,8 mln zł - wynika z danych serwisu domiporta.pl. Za jeszcze wyższe kwoty oferowane są rezydencje. Brakuje jednak jednolitej definicji sektora premium. Nie każde duże mieszkanie to apartament, a nie każdy apartament to nieruchomość typu premium - zauważają eksperci serwisu domiporta.pl.
 • mieszkanie
  Ponad połowa Polaków, którzy kupili mieszkanie od dewelopera, początkowo rozważała zakup nieruchomości z rynku wtórnego – wynika z "Badania preferencji i satysfakcji z zakupu mieszkania na rynku pierwotnym" przeprowadzonego przez Kantar TNS na zlecenie Otodom. Respondenci wskazali w nim także największe wady i zalety mieszkań nowych i tych pochodzących z drugiej ręki.
 • Budowa osiedla
  Spowolnienie na rynku staje się faktem. Deweloperzy nie przewidują jednak załamania koniunktury, raczej stabilizację. Planują kolejne inwestycje, a nawet zwiększenie sprzedaży.
 • Skrzynka pocztowa
  Kara pieniężna do 10 tysięcy złotych grozi właścicielom domów, którzy nie umieszczą dostępnej skrzynki pocztowej – przypomina kaliszanom urząd miasta, powołując się na rozporządzenie ministra administracji i cyfryzacji.