• Wielorodzinny budynek mieszkalny
  Około 38 proc. Duńczyków, 45 proc. Austriaków i blisko 49 proc. Niemców mieszka w wynajmowanych mieszkaniach. W Polsce odsetek ten wynosił w 2017 roku zaledwie 15,8 proc. Dlaczego my, Polacy tak bardzo chcemy mieszkać na swoim?
 • Osiedle mieszkaniowe
  Prawie 30 procent klientów jest zainteresowana mieszkaniami zlokalizowanymi na najwyższych piętrach. Na wzrastający popyt wpływ ma kilka czynników, z których najważniejsze to widok, komfort i podwyższony standard lokali.
 • osiedle
  Wiele danych sugeruje, że 10-20 lat temu polskie miasta miały bardziej zanieczyszczone powietrze niż obecnie. Taka sytuacja stanowi jednak mizerne pocieszenie dla wielu Polaków. W tym kontekście warto pamiętać o wzrastającej świadomości zdrowotnej i popularyzacji danych na temat zanieczyszczenia powietrza. Wspomniane informacje często dotyczą tylko szkodliwych pyłów. Czy kłopot związany z zanieczyszczeniem powietrza, może wpływać na rynek mieszkaniowy?
 • Blok
  Choć chętnych na zakup mieszkania nie brakuje, to deweloperzy nieustannie starają się przyciągnąć ich uwagę. Nic dziwnego, w końcu cena jest jednym z głównych kryteriów wyboru własnego M. Na jakie promocje świąteczne mogą liczyć osoby szukające własnych czterech kątów?
 • Osiedle
  Sky is not the limit anymore, jak mawiają niektórzy i wydaje się, że ta dewiza przyświecała rządzącym, kiedy w ekspresowym tempie specustawa deweloperska przeleciała przez Rząd i Sejm. Organizacje miejskie biją na alarm, wytykając projektowi masę nieścisłości i wadliwości. Z kolei rządzący cieszą się, że będą mieli instrument, który wreszcie umożliwi im ruszenie z zaniedbanym nieco programem Mieszkanie+. Jak jest w rzeczywistości?
 • osiedle
  Osoby kupujące mieszkanie na rynku wtórnym narażone są na zupełnie inne ryzyka niż ci, którzy zdecydowali się na lokal od dewelopera. Home Broker zwraca uwagę na te najważniejsze.
 • mieszkanie, kupno mieszkania, nieruchomości
  Choć z każdym miesiącem prawdopodobieństwo odwrócenia trendu na rynku mieszkaniowym rośnie, to kolejne odczyty Indeksu Cen Transakcyjnych przynoszą dalsze wzrosty cen. I to dwucyfrowe w skali roku.
 • Wielorodzinny budynek mieszkalny
  Nawet kilkanaście tysięcy złotych – tyle można zaoszczędzić kupując mieszkanie i wnioskując o kredyt przed Nowym Rokiem. Powodem jest lepsza oferta, która ma pozwolić bankom i deweloperom sprzedać jak najwięcej produktów. Dzięki temu mogą pochwalić się dobrym wynikiem na koniec roku. Nabywca, który planuje jeszcze w tym roku zakup, powinien wykorzystać to w negocjacjach – doradza Open Finance.
 • osiedle
  "1 stycznia 2019 r. 2,5 miliona użytkowników wieczystych stanie się właścicielami gruntów, na których znajdują się ich nieruchomości" - mówił we wtorek w Radiu Wnet wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń.
 • Kawalerka
  "Kameralne" mieszkania bywają niedoceniane. Pozornie wydaje się, że mały metraż stanowi ograniczenie dla zaskakujących i interesujących projektów aranżacyjnych. W rzeczywistości sprawy mają się jednak zupełnie inaczej! Małe mieszkanie to duże pole do popisu dla naszej kreatywności i pomysłowości.