• Rekordowo wysokie wpływy z PIT w 2011 roku
  Nawet 38,6 mld zł mogły wynieść ubiegłoroczne wpływy z PIT do budżetu państwa - wynika z analizy "Rzeczpospolitej". Tak wysoką daninę fiskus dostał od nas ostatnio w 2008 r.
 • Koniec ulg podatkowych, czyli rządowy sposób na dziurę w budżecie
  Rząd nie będzie teoretycznie podnosił podatków. W zamian za to resort finansów planuje skasować większość ulg podatkowych. Zdaniem ekspertów resort powinien jednak bardzo uważać, które przywileje zetnie.
 • Resort finansów zdradza całą prawdę o podatkach
  Resor finansów zdradził, ile i jakie podatki zapłacili Polacy. Okazało się też, że najwięcej ludzi płaci oddaje fiskusowi 18 proc. swoich dochodów. Co oznacza, że 98 proc. podatników nie zarobił więcej niż 85 tysięcy złotych rocznie
 • Rostowski podjął się Rozprawy z deficytem. Ale w białych rękawiczkach
  Minister finansów Jacek Rostowski nie ustąpił przed żądaniami ministrów i silnych grup zawodowych. Tak wynika z projektu budżetu na przyszły rok, do którego dotarł „DGP”. Dzisiaj projektem oficjalnie zajmie się rząd, wczoraj ministrowie dyskutowali o nim na nieformalnym spotkaniu.
 • Sejm wyrzucił ustawę do kosza. Podatnik nadal musi
  Sejm nie będzie już pracował nad ustawą zwalniającą pracowników z wysyłania rocznych PIT-ów do urzędów skarbowych. Ustawa, która miała wejść w życie od 1 stycznia 2011 r. i objąć tegoroczne rozliczenia, trafi do kosza.