• Podatkowe zeznanie roczne PIT
  Mimo prawomocnego wyroku uchylającego interpretację podatkową resort finansów nie zmienia zdania. Według ministerstwa po zawieszeniu działalności gospodarczej preferencja się nie należy.
 • Podatkowe zeznanie roczne PIT-37
  Już 16 marca 2015 r. podatnik będzie mógł się zalogować do Portalu Podatkowego – potwierdziło DGP Ministerstwo Finansów. Zapozna się tam ze wstępnie wypełnioną deklaracją.
 • Podatek VAT
  Potrącanie całego VAT od zakupów na firmę może się stać czystą teorią. MF proponuje: od 2016 r. nawet prowadzący jednoosobową działalność będzie określać, w jakim procencie zamierza wykorzystywać laptopa czy biurko w biznesie, a w jakim na cele prywatne.
 • Zbrojne ramię skarbówki coraz skuteczniejsze - pisze "Puls Biznesu". W 2012 roku wywiad skarbowy wykrył oszustwa podatkowe na blisko 2,5 mld zł.
 • Imprezy firmowe obłożone podatkiem? Tak, pod pewnymi warunkami
  Czy zaproszenie na imprezę integracyjną w firmie jest korzyścią, od której pracownik powinien zapłacić podatek? A może dopiero sam udział należy traktować jak przychód? Ministerstwo finansów znów zmienia zdanie w tej sprawie.
 • Rekordowo wysokie wpływy z PIT w 2011 roku
  Nawet 38,6 mld zł mogły wynieść ubiegłoroczne wpływy z PIT do budżetu państwa - wynika z analizy "Rzeczpospolitej". Tak wysoką daninę fiskus dostał od nas ostatnio w 2008 r.
 • Prezydent rozliczał się z podatku razem z żoną
  Ponad 300 tysięcy złotych zarobił w ubiegłym roku Bronisław Komorowski. Prezydent swe zeznanie podatkowe, które publikuje "Super Express", wypełnił wspólnie z żoną Anną. Dzięki tej formie rozliczenia, a także ze względu na ustawowe ulgi, Komorowski dostanie całkiem spory zwrot nadpłaconego podatku.
 • Ponad 929 tysięcy deklaracji zostało przesłanych fiskusowi przez internet
  953 375 e-deklaracji podatkowych wpłynęło do północy z 2 na 3 maja przez internet - skorygowała wcześniejszą informację o mniejszej liczbie deklaracji rzeczniczka administracji podatkowej Wiesława Dróżdż. O północy w poniedziałek minął termin składania deklaracji za 2010 r.
 • Nie masz na PIT? Weź kredyt
  Rozliczasz PIT i nagle dowiadujesz się, że musisz dopłacić skarbowemu? Na szczęście banki przewidziały taką sytuację i oferuję kredyty, którymi spłacisz fiskusa. Pieniędzy jednak nie zobaczysz, by uniknąć problemów, instytucje fsowe przeleją pieniądze bezpośrednio na konto urzędu skarbowego.
 • PSL chce skończyć z PIT-ami
  Politycy PSL wpadli na pomysł, który ułatwi życie milionom Polaków. Jeśli ktoś pracuje tylko w jednej firmie, to nie będzie musiał sam wypełniać PIT-ów. Ma to za nas zrobić skarbówka. Wystarczy fiskusowi przesłać z jakich ulg chcemy skorzystać i komu przeznaczyć 1 proc. podatku, a urzędnicy sami nas rozliczą.