• 10. "Potwory i spółka"
    Przy okazji premiery "Gdzie jest Dory?" – nowego, murowanego hitu Pixara, przypominamy stworzoną przez serwis Vulture.com listę najlepszych pełnometrażowych dzieł zespołu Johna Lassetera, Andrew Stantona i Pete'a Doctera oraz Marka Andrewsa i Brendy Chapman. Oto przebojowe produkcje słynnego studia – od najsłabszej do najlepszej animacji…
  • Toy Story 3
    Trzecia część słynnej trylogii, zrealizowana po jedenastoletniej przerwie i kolejny wielki sukces Pixara. Również artystyczny, bowiem "Toy Story 3" zebrało nie tylko świetne recenzje i Złotego Globa, ale znalazło się też w ekskluzywnym gronie obrazów nominowanych do Oscara dla najlepszego filmu. A to kreskówkom dla dzieci nie zdarza się często. Szanse Chudy i spółka mają na wygraną małe, za to na statuetkę Akademii dla najlepszej animacji - 100%.
  • Animowane zabawki dały Pixarowi fortunę
    Animacja "Toy Story 3" wytwórni Pixar okazała się żyłą złota. Kontynuacja przygód sympatycznych zabawek zarobiła w USA przez weekend otwarcia aż 109 milionów dolarów. Od czerwca najnowsze dzieło Pixara przyniosło na całym świecie zysk 920 milionów dolarów, stając się najbardziej dochodową animacją w historii.