• Pieniądze
  W najbliższych latach na budżetach firm niekorzystnie odbije się nie tylko wyższa płaca minimalna. Będą też musiały dokładać się do oszczędności emerytalnych
 • Ewa Kopacz i Grzegorz Schetyna
  Środki na nią pójdą z działań dyskrecjonalnych. Zapewne jutro rząd zatwierdzi makroekonomiczne założenia do budżetu, a wraz z nimi decyzje o podwyżce pensji minimalnej (o 100 zł do 1850 zł) oraz funduszu płac w budżetówce (o 2 mld zł). "Pani premier chce, by ludzie odczuli, że żyje się lepiej, i aby odczuli to głównie młodzi" – mówi DGP jeden z członków rządu.
 • Leszek Miller i Włodzimierz Czarzasty
  Dariusz Joński i Marek Balt zostali wybrani na nowych wiceprzewodniczących SLD. Na posiedzeniu Rady Krajowej Sojuszu w Warszawie postanowiono też, że szefem sztabu tej partii w jesiennych wyborach parlamentarnych będzie Włodzimierz Czarzasty.
 • Jan Guz i Andrzej Duda
  Jan Guz chwali Andrzeja Dudę. Kandydat na prezydenta spotkał się z szefem OPZZ . Związkowiec przekazał kandydatowi na prezydenta postulaty socjalne z nadzieją na ich realizację. Jan Guz ocenił, że kandydat PiS jest człowiekiem dialogu, chwalił Andrzeja Dudę za chęć rozmów.