• Euro
  Komisja Europejska nie zdecydowała jeszcze, czy niemieckie przepisy o płacy minimalnej są zgodne z prawem Wspólnoty. Chodzi o ustawę, zgodnie z którą zagraniczni przewoźnicy, przejeżdżający przez Niemcy, powinni otrzymywać co najmniej 8,5 euro za godzinę pracy. Do momentu wyjaśnienia sprawy część kontrowersyjnych przepisów została zawieszona.
 • Policja
  Transportowcy protestują i blokują tirami ważne drogi krajowe, skrzyżowania oraz dojazdy do przejść granicznych. Skarżą się przede wszystkim na niemiecką płacę minimalną. Policja wkroczyła do akcji na autostradzie A2.
 • Władysłw Frasyniuk
  Protestujemy, aby polski rząd zaczął nas traktować poważnie - powiedział Władysław Frasyniuk współwłaściciel jednej z firm transportowych. Razem z innymi transportowcami weźmie udział w proteście, który zakłada blokadę głównych polskich dróg.  
 • Kolejka tirów w okolicy przejścia granicznego w Dorohusku
  Transportowcy zablokują dziś tirami ważne drogi krajowe, skrzyżowania oraz dojazdy do przejść granicznych. Jak podkreślają, nie chcą od rządu pieniędzy - chcą zaś reakcji na, ich zdaniem, trudną sytuację branży. A skarżą się przede wszystkim na niemiecką płacę minimalną.
 • Ciężarówka
  Zbierają siły, zwierają szeregi - przewoźnicy z całej Polski radzili w Radomiu jak obronić swoje firmy przed dodatkowymi kosztami w postaci niemieckiej płacy minimalnej dla kierowców oraz belgijsko-holenderskimi wymogami, dotyczącymi montowania w samochodach kabin sypialnych.