• wakacje
  Za granicą wiele rzeczy działa zupełnie inaczej niż w Polsce. Szczególnie w kwestii płatności kartą czy korzystania z bankomatów. Dla przykładu możemy zapłacić za skorzystanie z bankomatu choć nasz bank obiecał nam bezpłatne wypłaty na całym świecie. Niepotrzebna w Polsce karta kredytowa może okazać się niezbędna – radzi Expander.
 • Nie lubimy gotówki
  Nie lubimy płacić gotówką. Coraz częściej sięgamy po plastikowy pieniądz i płacimy kartą. Wartość transakcji systematycznie rośnie. W drugim kwartale tego roku wydaliśmy nimi 98,2 mld zł, czyli o 13,6 proc. więcej niż w pierwszym kwartale i prawie 12 procent więcej niż rok wcześniej - poinformował w środę NBP w raporcie.
 • Banki rzuciły się na karty bezstykowe
  Banki lansują karty, które pozwalają szybko płacić za drobne zakupy, bez wpisywania PIN. Coraz więcej instytucji wprowadza też płatności zbliżeniowe w atrakcyjnej formie - jako zegarki, czy naklejki na komórki - piszą analitycy Open Finance.
 • Rząd przed Trybunałem. Unia ma dość opóźnień
  Bruksela ma już dosyć polskich tłumaczeń. Pozwała więc rząd do Trybunału Sprawiedliwości. O co poszło? Nasz kraj, jako jedyny w Europie, nie wprowadził w życie ustaw, które przyspieszą przelewy i znacznie zmniejszą bankowe opłaty.