• Para w łóżku
  O parach, które mają już jedno dziecko i pomimo wielu starań nie mogą zajść w drugą ciążę, mówi się, że zmagają się z problemem niepłodności wtórnej. Przyczyn medycznych tego zjawiska jest sporo.
 • Poranna kawa
  Nadmiar kofeiny może mieć wpływ na… płodność. Zanim więc sięgniesz po trzeci dziś kubek kawy lub napój energetyczny warto się zastanowić.
 • Ciąża
  Coraz więcej kobiet, z różnych przyczyn, decyduje się na macierzyństwo w późniejszym wieku. Część dopiero po 30-tce poznaje partnera życiowego, niektóre odkładają plany rodzinne z uwagi na sytuację zawodową lub ekonomiczną. Decydujesz się na ciążę po 35 roku życia? Sprawdź, jak możesz się do niej przygotować i co powinnaś wiedzieć, zanim rozpoczniesz starania o malucha.
 • Para w łóżku, mężczyzna ma problem
  Ponad połowa mężczyzn, 54 proc., przebadanych w tym roku w ramach kampanii „Płodny Polak” miała nieprawidłowe wyniki nasienia, co może skutkować problemami z poczęciem dziecka.
 • Kobieta leży na łóżku
  Słyszeliście, że aby ułatwić zapłodnienie, trzeba po seksie leżeć bez ruchu, z nogami w górze? To jedna z najczęściej powtarzanych „prawd ludowych”. Ta metoda bywa wykorzystywana również w klinikach leczenia niepłodności – i to całkiem na serio. Naukowcy sprawdzili, czy rzeczywiście działa.
 • Plemniki
  Młode kobiety na Śląsku są płodne jak 40-latki, a mężczyźni mają leniwe plemniki - alarmują specjaliści zajmujący się rozrodem. Za 10 lat nawet co druga para na Śląsku może mieć trudności z poczęciem dziecka. I nie jest to tylko problem lokalny. Przykład Śląska można przyłożyć do każdego regionu.
 • Plemniki
  W Polsce rośnie liczba mężczyzn, którzy mają problemy z poczęciem dziecka. Powód? Polacy nie dbają o kondycję plemników. Nieodpowiednia dieta, gorące kąpiele lub sauna, dwa piwa dziennie, a nawet zbyt rzadki seks i przyciasne bokserki, to tylko niektóre z czynników, które wpływają na męską płodność. Jak więc zadbać o… nasienie?
 • Para w łóżku
  Barwne życie seksualne poprawia kobiecą płodność - do takich zaskakujących wniosków doszli właśnie naukowcy z Instytutu Kinseya oraz Uniwersytetu Indiana. I są ku temu mocne, naukowe podstawy. Okazuje się bowiem, że częste stosunki mają pozytywny wpływ na system odpornościowy przyszłych mam, zwiększając szansę na poczęcie dziecka.
 • Kobieta zrobiła test ciążowy
  W Polsce coraz więcej młodych kobiet dotykają problemy z płodnością. Tymczasem nie ma kto przygotować je na taką sytuację. Szkoła pomimo lekcji wychowania do życia w rodzinie, milczy w tym temacie. O tym, żeby był on bardziej widoczny w programie szkolnym przekonani są zarówno lekarze, jak i rodzice nastolatków.
 • Para wykonująca test ciążowy
  Jaki jest najlepszy wiek na zajście w ciążę? Ile czasu pary starają się o poczęcie dziecka? Jak przygotowania do ciąży postrzega kobieta, a jak mężczyzna? Między innymi te pytania zadał Polakom TNS Polska na zlecenia marki dr Bocian. Sprawdźmy zatem co Polacy sądzą o ciąży i założeniu rodziny.