• Tata z dzieckiem
  Naukowcy z Harbin Medical University w Chinach sprawdzili, jak nocny odpoczynek wpływa na męską płodność. Wskazują najlepsze godziny na sen mężczyznom, którym zależy na tym, by mieć dziecko.
 • Badanie spermy
  Obecnie problem z męską płodnością nie ustępuje, wręcz przybiera na sile – zauważa dr n. med. Grzegorz Mrugacz, ginekolog-położnik z Kliniki Leczenia Niepłodności „Bocian”, ekspert kampanii „Płodny Polak”. W rozmowie z nami wskazuje główne przyczyny spadku jakości plemników i tłumaczy, dlaczego ważne jest profilaktyczne badanie nasienia.
 • Mężczyzna z niemowlakiem
  Wokół męskiej aktywności seksualnej narosło wiele mitów. Jednym z najczęściej powtarzanych jest ten dotyczący nieustającej płodności. Jak jest naprawdę, zapytaliśmy dr. Jarosława Niemoczyńskiego z Kliniki Leczenia Niepłodności INVICTA.
 • Laptop
  Papierosy, stres, niewłaściwa dieta czy brak ruchu to tylko niektóre czynniki, które mogą prowadzić do niepłodności. Jednak niewiele osób wie, że należy do nich zaliczyć także korzystanie z laptopa. Wyniki badań, przeprowadzonych na potrzeby kampanii Płodny Polak pokazują, że niemal co 2. mężczyzna przyznaje, że trzyma przenośny komputer na kolanach. Wysoka temperatura urządzenia stanowi zagrożenie dla męskiej płodności.
 • Jak poprawić płodność?
  Jak zwiększyć potencję seksualną i szanse na zostanie ojcem? Wystarczy, że postawisz na odpowiednią dietę i włączysz do codziennego menu produkty, które zwiększają płodność.
 • Migdały
  Jeśli staracie się o dziecko, zadbajcie o dobrą dietę. Warte polecenia dla mężczyzn są orzechy, bo poprawiają ich płodność.
 • Za dużo wędlin w diecie? Możesz mieć problem z płodnością
  Ta informacja raczej nie przypadnie do gustu panom, zwłaszcza tym, którzy chcą zostać ojcami. Jak wynika z ustaleń naukowców z Harvard University, jedzenie mięsa znacznie psuje jakość spermy.