• Lekarz i pacjent
  Jak zdiagnozować przyczynę męskiej niepłodności kiedy nie ma plemników w ejakulacie ? Należy zbadać czy w jądrze zachowana jest produkcja plemników. Najskuteczniejszą metodą jest wykonanie małego zabiegu chirurgicznego, jakim jest biopsja. To badanie pozwala także na wyizolowanie plemników, które z powodzeniem można wykorzystać do zapłodnienia in vitro.
 • Zapłodnienie
  Płodność i problemy z nią związane, są przez wielu uznawane jako typowo „kobieca” domena. Jak się jednak okazuje, nawet 40 proc. przypadków kłopotów związanych z zapłodnieniem, leży po męskiej stronie. Niepłodność u mężczyzn, staje się często problemem, którego para nie może pojąć, bo w końcu jak to możliwe?
 • Laptop
  Papierosy, stres, niewłaściwa dieta czy brak ruchu to tylko niektóre czynniki, które mogą prowadzić do niepłodności. Jednak niewiele osób wie, że należy do nich zaliczyć także korzystanie z laptopa. Wyniki badań, przeprowadzonych na potrzeby kampanii Płodny Polak pokazują, że niemal co 2. mężczyzna przyznaje, że trzyma przenośny komputer na kolanach. Wysoka temperatura urządzenia stanowi zagrożenie dla męskiej płodności.
 • Jak poprawić płodność?
  Jak zwiększyć potencję seksualną i szanse na zostanie ojcem? Wystarczy, że postawisz na odpowiednią dietę i włączysz do codziennego menu produkty, które zwiększają płodność.
 • Różne rodzaje kawy
  Wiadomo nie od dziś, że dieta przyszłych rodziców wpływa na ich płodność. Pewną nowością jest obserwacja, że ilość spożywanej kawy wpływa na jakość męskiego nasienia.
 • Seks oralny przeszkodą w zajściu w ciążę?
  Czy wiedziałaś, że seks oralny może stać się przeszkodą w zajściu w ciążę? Nie ty jedna. Aż 86 proc. Polek uważa, że ślina nie wpływa na jakość spermy - wynika z badania przeprowadzonego w ramach kampanii „Płodna Polka”.
 • Tata i córka
  Wraca temat szkodliwości telefonów komórkowych. Tym razem naukowcy ostrzegają, że noszenie komórki w kieszeni spodni może zmniejszać szanse mężczyzny na zostanie ojcem.
 • Likopen z pomidorów poprawia męską płodność
  Niekiedy prosta zmiana w codziennym menu wpływa na polepszenie zdrowia, kondycji fizycznej i psychicznej, jak również płodności. Według amerykańskich naukowców, panowie, którzy starają się o dziecko, mogą zwiększyć swoje szanse na ojcostwo, jeśli wprowadzą do diety pomidory.
 • Za dużo wędlin w diecie? Możesz mieć problem z płodnością
  Ta informacja raczej nie przypadnie do gustu panom, zwłaszcza tym, którzy chcą zostać ojcami. Jak wynika z ustaleń naukowców z Harvard University, jedzenie mięsa znacznie psuje jakość spermy.
 • Pełnotłuste mleko szkodzi męskiej płodności
  Od lat naukowcy podają dowody na to, że dieta wpływa na naszą płodność. Tym razem amerykańscy badacze ostrzegają panów starających się o potomstwo przed spożywaniem mleka, sera i...