• plemniki
  Wiele osób marzących o dziecku szuka dawców nasienia w internecie. Są wśród nich kobiety samotne i pary homoseksualne, którym ustawa o in vitro z 2015 roku zakazuje korzystania z banków nasienia. Z jakimi niebezpieczeństwami wiąże się korzystanie z usług dawców, którzy nie są zarejestrowani w banach spermy?
 • plemniki zapłodnienie
  Męskie komórki rozrodcze, czyli plemniki, zanim dotrą do jajeczka, muszą przebyć drogę równie ciężką, co uczestnicy rajdu Paryż-Dakar. Co lubią? Co im szkodzi? Jak zaczyna się życie?
 • Telefon komórkowy w kieszeni spodni
  Choć ¾ młodych mężczyzn wie, że styl życia może oddziaływać na jakość nasienia, mimo to często mają kontakt z czynnikami, które mogą zaburzyć płodność, wynika z badań IQS na rzecz kampanii „Płodny Polak”.
 • Komórka jajowa i plemniki
  Aż 94% młodych mężczyzn nigdy nie zbadało swojego nasienia, wynika z badania IQS zrealizowanego na rzecz kampanii „Płody Polak”. Blisko połowa z nich (49%) deklaruje, że skontrolowaliby swoje plemniki, gdyby nie udało im się z partnerką począć dziecka.
 • Plemniki
  W Polsce rośnie liczba mężczyzn, którzy mają problemy z poczęciem dziecka. Powód? Polacy nie dbają o kondycję plemników. Nieodpowiednia dieta, gorące kąpiele lub sauna, dwa piwa dziennie, a nawet zbyt rzadki seks i przyciasne bokserki, to tylko niektóre z czynników, które wpływają na męską płodność. Jak więc zadbać o… nasienie?
 • Przyczyna niepłodności
  W większości przypadków "niewyjaśnionej bezpłodności", problem z powołaniem na świat potomstwa leży po stronie mężczyzn. Najnowsze badania odkryły przyczynę takiego stanu. 
 • Najlepsza na płodność panów - dieta śródziemnomorska
  Dużo się ostatnio mówi o tym, że współcześni panowie są mniej płodni. Wyniki najnowszych badań nie pozostawiają złudzeń - młodzi mężczyźni mają słabą jakość nasienia. Eksperci znają przyczynę i dają receptę na poprawę zdolności prokreacyjnych.
 • Otyli mężczyźni wytwarzają mniej plemników, które na dodatek są mniej żywotne i ruchliwe
  Mężczyźni otyli oraz z nadwagą są mniej płodni, gdyż wytwarzają nasienie gorszej jakości - wykazały najnowsze badania. Otyli mężczyźni są też prawie czterokrotnie częściej całkowicie bezpłodni.