• Kiedy jest dobry czas na dziecko?
  Narodziny dziecka to moment, który zmienia nasze życie. Dlatego niektórzy potrzebują czasu, aby się do niego przygotować. Jedni odkładają macierzyństwo, bo chcą jeszcze przez chwilę pobyć tylko we dwoje, inni planują najpierw ustabilizować swoją sytuację materialną. Do kiedy możemy pozwolić sobie na odraczanie starań o dziecko?
 • Plemniki
  Problemy medyczne, antykoncepcja hormonalna i stres – to najczęstsze przyczyny niepłodności u kobiet – wynika z badania przeprowadzonego przez markę Dr Bocian. Natomiast w przypadku mężczyzn główną przyczyną niepłodności, według Polaków jest jakość nasienia, choroby oraz stosowanie różnych używek jak np. alkohol i papierosy. Aż ¼ badanych stwierdziła, że stres i związane z nim obciążenia cywilizacyjne wpływają w takim samym stopniu na płodności u kobiet i mężczyzn.
 • Laptop
  Papierosy, stres, niewłaściwa dieta czy brak ruchu to tylko niektóre czynniki, które mogą prowadzić do niepłodności. Jednak niewiele osób wie, że należy do nich zaliczyć także korzystanie z laptopa. Wyniki badań, przeprowadzonych na potrzeby kampanii Płodny Polak pokazują, że niemal co 2. mężczyzna przyznaje, że trzyma przenośny komputer na kolanach. Wysoka temperatura urządzenia stanowi zagrożenie dla męskiej płodności.
 • Co wpływa na męską płodność?
  Alkohol, sos sojowy, a może laptop i ciasna bielizna? Zobacz, co może powodować problemy z płodnością u mężczyzn.
 • Kobieta planuje dziecko
  Studia, kariera zawodowa czy osobisty rozwój – coraz częściej cele z nimi związane wychodzą na pierwszy plan w życiu młodych kobiet. Inwestowanie w związek, własną rodzinę i dzieci odsuwane jest na później, kiedy uda się już zdobyć upragnioną pozycję i zapewnić oczekiwany status materialny. Z biologicznego puntu widzenia okres, kiedy kobieta może bez trudu zajść w ciążę i urodzić zdrowe potomstwo jest jednak ograniczony. Warto zawczasu pomyśleć o odpowiedniej profilaktyce, zadbać o zdrowie i swoją płodność.
 • 2,5 miliona Polaków bezskutecznie stara się o potomka
  Prawie 2,5 miliona Polaków bezskutecznie stara się o potomka. Jedną z przyczyn problemów demograficznych w Polsce jest stan zdrowia społeczeństwa, przekonują organizatorzy zainicjowanej dziś w Warszawie kampanii " Kierunek: dziecko".