• Kobieta patrzy na test ciążowy
  Kiedy najlepiej zaplanować macierzyństwo? Takie pytanie zadają sobie miliony Polek. Specjaliści informują, że wiek to wciąż główny czynnik, który kobiety powinny brać pod uwagę. Niewiele kobiet orientuje się, że możliwe jest określenie ich potencjału płodności w prostym badaniu z krwi, a na tej podstawie świadome zaplanowanie najodpowiedniejszego momentu na decyzję o dziecku.
 • Poranna kawa w łóżku
  Nadmiar kofeiny może mieć wpływ na… płodność. Zanim więc sięgniesz po trzeci dziś kubek kawy lub napój energetyczny, warto się zastanowić.
 • Para ogląda test ciążowy
  Toksyny unoszące się nad miastami to coraz realniejsze zagrożenie dla zdrowia milionów Polaków. Ucierpieć mogą nie tylko nasze płuca czy serce, coraz częściej zanieczyszczenia powietrza wymienia się jako kolejny czynnik ryzyka choroby Alzheimera, a nawet niepłodności.
 • Plemniki
  Choć są niepozorne i mają tylko 0,006mm długości mogą zdziałać cuda, a dokładnie cud narodzin. Plemniki, czyli męskie komórki rozrodcze zanim dotrą do jajeczka, muszą przebyć drogę równie ciężką, co uczestnicy rajdu Paryż-Dakar. Co lubią? Co im szkodzi? Jak zaczyna się życie?
 • Kobieta w bieliźnie
  Ułatwia dotarcie plemników do komórki jajowej, innym razem blokuje im drogę do zapłodnienia, a niekiedy całkowicie je niszczy. Śluz szyjkowy u kobiety, w zależności od rodzaju, może mieć decydujący wpływ na poczęcie dziecka. Czym dokładnie jest, jakie są jego odmiany i co warunkuje jego powstanie?
 • Plemnik
  Czy większy penis znaczy skuteczniejszy, a magazynowanie nasienia sprzyja zapłodnieniu? Męska płodność jest owiana wieloma mitami, które często nie mają nic wspólnego z prawdą. Rozpowszechniane w sieci prowadzą do błędnej wiedzy na temat płodności. Niestety skutkuje to również problemami podczas starania się o dziecko. Dr Grzegorz Mrugacz, ekspert kampanii „Płodny Polak” obala kilka najpopularniejszych.
 • Kobieta rozbierająca mężczyznę
  Naukowcy z Katowic wykazali zależność pomiędzy jakością nasienia Polaków, czyli m.in. płodnością a częstotliwością, z jaką panowie uprawiają seks. Wniosek? Polacy muszą częściej się kochać!
 • Kobieta w seksownej bieliźnie
  Na szczęście dla kobiet, które w czasie menstruacji często odczuwają wzmożony popęd seksualny, nie żyjemy w czasach, gdy miesiączkującą kobietę uważano się za nieczystą i nie pozwalano jej nawet uczestniczyć w niektórych rytuałach codziennego życia. Teraz to, czy będziemy uprawiać seks w "te dni", zależy tylko od nas samych i od partnera.