• Donald Tusk
  Rząd Donalda Tuska łamie prawo, przygotowuje przepisy, które są niezgodne z unijnym ustawodawstwem - bije na alarm Twój Ruch. Chodzi o poważną sprawę, bo o możliwość odliczania podatku VAT na paliwo kupowane do firmowych samochodów.
 • Podsumowujemy pomysły Donalda Tuska dla przedsiębiorców
  Przeanalizowaliśmy pomysły ekipy Donalda Tuska na wsparcie przedsiębiorczości w 2014 r. Wiele z nich to kosztowne ciekawostki. Plankton, z którego nic nie wynika. Najatrakcyjniejsze są te z obszaru podatkowego.
 • Dla startującej firmy kluczowe są dwa pierwsze lata
  Piętą achillesową naszych przedsiębiorców jest to, że nie inwestują w innowacje.
 • Pieniądze - zdjęcie ilustracyjne
  Do tej pory skarbówka bez żadnych wyjaśnień samowolnie wydłużała termin zwrotu firmom nadpłaconego VAT. Przedsiębiorcy nie mieli nic do powiedzenia, bo od tych decyzji nie można się było odwołać. Teraz to się zmienia
 • 35 miliardów 700 milionów złotych - tyle, nie licząc odsetek, są winni fiskusowi polscy podatnicy. Wiele firm z rozmysłem nie płaci podatków, bo to tanie źródło finansowania - czytamy w "Pulsie Biznesu".
 • To nie jest kraj dla małych i średnich przedsiębiorców - mówi Władysław Frasyniuk, działacz "Solidarności" w czasach PRL, potem polityk, a dziś przedsiębiorca. W rozmowie z "Dużym Formatem" utyskuje na rząd Donalda Tuska i polską rzeczywistość, która jego i innych prowadzących własne biznesy zmusza do kombinowania.
 • Nasi rodacy masowo rozkręcają prywatne biznesy po lewej stronie Odry
  2,3 tysiąca euro - to średni przychód netto małej niemieckiej firmy. Ale aż 40 procent z nich zarabia więcej. Nic więc dziwnego, że wśród decydujących się na założenie działalności gospodarczej u naszych zachodnich sąsiadów jest coraz więcej Polaków.
 • Idziesz na firmową imprezę? Zapłacisz podatek
  Chodzisz na imprezy integracyjne? To może źle odbić się na kondycji portfela. Z najnowszego wyroku NSA wynika, że każdy, kto pojawi się na spotkaniu organizowanym przez szefa, musi zapłacić podatek.
 • Pracujesz w domu? Zapłacisz gigantyczny podatek
  Przedsiębiorca, który prowadzi firmę we własnym mieszkaniu, musi liczyć się nie tylko ze wzrostem podatku od nieruchomości. Zapłaci też wyższy czynsz i opłaty komunalne. Może natomiast wrzucić te wydatki w koszty.
 • Dostawcze Ferrari, czyli jak Duńczycy naginają prawo
  Pewien Polak po przeprowadzeniu się do Kopenhagi postanowił uczcić ten fakt, kupując nowy samochód – sportowe Audi TT. Gdy okazało się, że w duńskim salonie auto kosztuje 20 proc. mniej niż w polskim, tylko utwierdził się w słuszności swojej decyzji. Wybrał, zapłacił, wyjechał z salonu i... wrócił po godzinie, na kolanach i ze łzami w oczach, błagając dilera o anulowanie transakcji.