• Nicolas Sarkozy i Angela Merkel
  Nie ma już nawet najmniejszych wątpliwości, kto naprawdę rozgrywa w Europie. Oni sami tego nawet nie starają się ukrywać. Angela Merkel i Nicolas Sarkozy przy jedzeniu układają plan dla kontynentu.
 • Skarbiec bankowy
  Podatek od transakcji finansowych zacznie obowiązywać w wybranych krajach Unii Europejskiej od 1 stycznia 2013 r. Minister ds. europejskich Francji Jean Leonetti zapowiedział, że decyzję w tej sprawie przywódcy UE podejmą na najbliższym szczycie w Brukseli 30 stycznia.
 • Węgry wprowadziły najwyższą w całej Unii Europejskiej stawkę VAT - 27 procent
  1 stycznia na Węgrzech weszła w życie ustawa przeforsowana przez premiera Wiktora Orbana, na mocy której w kraju obowiązywać będzie najwyższy w UE podatek VAT wynoszący 27 proc. Podwyżka VAT ma załatać dziury w węgierskim budżecie - wyjaśnia AFP.
 • Bruksela wymyśliła nowy podatek. Wszyscy zapłacimy
  Komisja Europejska wpadła na pomysł nowego podatku. Mają go zapłacić banki od ryzykownych transakcji. Jednak specjaliści są przekonani, że instytucje finansowe przerzucą koszty na klientów.
 • Polski komisarz zapowiada: Będzie nowy podatek
  Janusz Lewandowski planuje wielkie zmiany w Unii Europejskiej. Zamiast ściągać składki z krajów członkowskich, planuje wprowadzić specjalne podatki. Oczywiście uderzą one po kieszeni Europejczyków.