• Oficjalnych wyników liczenia podpisów jeszcze nie ma, ale nieoficjalnie wiadomo, że komisarz wyborczy doliczył się odpowiedniej liczby podpisów pod wnioskiem o referendum. To oznacza, że wkrótce warszawiacy zdecydują o losach prezydent miasta.
  • Hanna Gronkiewicz-Waltz
    Donald Tusk nie kryje, że liczy na niską frekwencję w referendum nad odwołaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz. Cy w takim razie może starać się o przeprowadzenie głosowania jeszcze w wakacje, gdy warszawiacy będą na urlopach? W rozmowie z dziennik.pl wyjaśnia to dr Dawid Sześciło z Zakładu Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
  • Hanna Gronkiewicz-Waltz
    Małgorzata Kidawa-Błońska może zastąpić Hannę Gronkiewicz-Waltz - takie informacje pojawiły się w kuluarach PO. Platforma przygotowuje scenariusz na wypadek, gdyby obecna prezydent straciła stanowisko. Ale o jej fotel mogą zawalczyć także inni.
  • Odwołanie prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz to jedyny ratunek dla Warszawy - uważa Jarosław Kaczyński. Prezes PiS podpisał wniosek o referendum w sprawie odwołania obecnej prezydent stolicy. Pytany o kandydata PiS na to stanowisko, uchylił się jednak od odpowiedzi.
  • Hanna Gronkiewicz-Waltz
    Źle rządzi, ale nie powinna być odwołana. Sojusz Lewicy Demokratycznej nie poprze referendum w sprawie odsunięcia od władzy Hanny Gronkiewicz- Waltz, prezydent Warszawy.