• Sławomir Broniarz, Grzegorz Schetyna
  Ponad 910,5 tys. podpisów zebrano pod obywatelskim wnioskiem o przeprowadzenie referendum ogólnokrajowego referendum w sprawie reformy edukacji - poinformowali w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie przedstawiciele inicjatywy obywatelskiej.
 • Ukraińscy żołnierze ćwiczą niedaleko Kijowa
  Rosja wciąż stanowi zagrożenie dla Ukrainy - ostrzega ukraińska Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony. Przy granicach stacjonują rosyjskie wojska, a separatyści szykują się do drugiej fali promoskiewskich demonstracji. Tymczasem serwis Nowości Donbasu donosi na Twitterze, że rozpoczęto zbieranie podpisów pod wnioskiem o oddzielenie się regionu od Ukrainy.
 • Hanna Gronkiewicz-Waltz
  Donald Tusk nie kryje, że liczy na niską frekwencję w referendum nad odwołaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz. Cy w takim razie może starać się o przeprowadzenie głosowania jeszcze w wakacje, gdy warszawiacy będą na urlopach? W rozmowie z dziennik.pl wyjaśnia to dr Dawid Sześciło z Zakładu Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
 • Hanna Gronkiewicz-Waltz
  Małgorzata Kidawa-Błońska może zastąpić Hannę Gronkiewicz-Waltz - takie informacje pojawiły się w kuluarach PO. Platforma przygotowuje scenariusz na wypadek, gdyby obecna prezydent straciła stanowisko. Ale o jej fotel mogą zawalczyć także inni.
 • Odwołanie prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz to jedyny ratunek dla Warszawy - uważa Jarosław Kaczyński. Prezes PiS podpisał wniosek o referendum w sprawie odwołania obecnej prezydent stolicy. Pytany o kandydata PiS na to stanowisko, uchylił się jednak od odpowiedzi.
 • Sejm
  950 tysięcy obywateli podpisało się pod wnioskiem o referendum w sprawie sześciolatków w szkołach, który wczoraj trafił do Sejmu. Ale raczej nie opuści parlamentu i do głosowania nie dojdzie. Za jego odrzuceniem prawdopodobnie zagłosują PO i PSL.
 • Dziecko w szkole - zdjęcie ilustracyjne
  Mają ponad 900 tysięcy podpisów. Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców zebrało ich tyle, aby zwrócić się do Sejmu w sprawie zorganizowania referendum edukacyjnego. Dziś w południe jego przedstawiciele dostarczą podpisy na Wiejską.
 • Hanna Gronkiewicz-Waltz
  Źle rządzi, ale nie powinna być odwołana. Sojusz Lewicy Demokratycznej nie poprze referendum w sprawie odsunięcia od władzy Hanny Gronkiewicz- Waltz, prezydent Warszawy.