• Uśmiechnięta kobieta
  Mimo iż co trzeci Polak uważa, że obecna sytuacja ekonomiczna w Polsce jest gorsza niż rok temu, a ponad połowa respondentów uważa, że w ciągu najbliższych miesięcy Polskę dotknie recesja, Polacy należą do najbardziej optymistycznych Europejczyków w zakresie oceny sytuacji ekonomicznej – tak wynika z badania 2019 IRIS Financial Confidence Survey, którego polską część przeprowadziła agencja ARC Rynek i Opinia.
 • studia
  Nawet, jeśli dojdzie do Brexitu, który pogorszy warunki studiowania osób z Unii Europejskiej w Wielkiej Brytanii, Polacy będą wciąż licznie przyjeżdżać do UK na studia - ze względu na ich jakość i system stypendialny, uważa partner i szef rekrutacji w Boston Consulting Group (BCG) Łukasz Rey. Polscy studenci zgromadzeni na organizowanej przez BCG wraz z Federacją Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii konferencji Poland 2.0 wyrażali obawy związane z Brexitem, ale przyznawali, że i tak wybraliby studia w tym kraju.
 • Budynek Sejmu
  Aż 84 proc. wyborców wszystkich partii przyznało, że w ostatnich latach podziały między Polakami zrobiły się głębsze niż wcześniej. Jedynie 16 proc. udzieliło odpowiedzi przeczącej - wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Gazety Wyborczej".
 • Ksiądz
  66 proc. Polaków uważa, że celibat w Kościele powinien być zniesiony. Przeciwnego zdania jest 21 proc. badanych, a 13 proc. odpowiada, że nie wie - informuje w sobotnim wydaniu "Super Express".
 • Polacy
  55 proc. Polaków jest przeciwna wprowadzeniu związków partnerskich dla osób tej samej płci; 30 proc. popiera to rozwiązanie - wynika z sondażu CBOS. 63 proc. Polaków pozostaje niechętna wprowadzeniu w Polsce euro; przyjęcie europejskiej waluty popiera 15 proc. ankietowanych.
 • emerytura
  43 proc. badanych w sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" uznało, że zwolnienie emerytur z podatku byłoby najbardziej pożądanym rozwiązaniem problemów najbiedniejszych seniorów.
 • telewizor
  71 proc. ankietowanych pozytywnie wypowiada się o telewizji Polsat, 63 proc. respondentów przychylnie odbiera TVN, a 56 proc. - TVP - wynika z wrześniowego sondażu CBOS. W badaniu sprawdzono także opinie o działalności IPN - co drugi badany ocenia ją dobrze, a niemal co piąty - źle.
 • Polacy
  Polacy są podzieleni w kwestii reprywatyzacji, jej przeprowadzenie popiera 37 proc. badanych, przeciw jest - 38 proc.; 49 proc. uważa, że prawo do zwrotu mienia lub odszkodowania powinno przysługiwać jedynie osobom, które są obecnie obywatelami Polski - wynika z badania CBOS.
 • Ludzie przechodzą przez ulicę
  Polacy nieco częściej twierdzą, że sprawy w naszym kraju idą w złym niż w dobrym kierunku. Uważa tak dwie piąte badanych (40 proc.) – dane podał w czwartek we wrześniowym raporcie Kantar Polska.
 • Grzegorz Schetyna i Małgorzata Kidawa-Błońska we Wrocławiu
  Prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński liderami rankingu zaufania - wynika z sondażu Ibris dla Onetu. Portal odnotował przy tym spadek zaufania wobec tych polityków. Prezydentowi jako jedynemu w zestawieniu więcej badanych ufa, niż nie ufa.