• Problemy zdrowotne na wakacjach
  Przeziębienia, infekcje górnych dróg oddechowych, zatrucia pokarmowe, schorzenia kardiologiczne i urazy kończyn - to najczęstsze problemy zdrowotne polskich turystów na zagranicznych wakacjach. Są jednak miejsca, w których lepiej nie chorować, bo przed płaceniem za leczenie z własnej kieszeni może nie uchronić nawet droga polisa.
 • Turysta
  Polacy coraz chętniej wyjeżdżają za granicę. I coraz częściej muszą korzystać tam z pomocy medycznej.
 • Stłuczka
  W razie wypadku za granicą należy sporządzić ze sprawcą wspólne oświadczenie lub wezwać policję, aby ubezpieczyciel miał podstawy do wypłat odszkodowania - powiedział mec. Paweł Lewandowski z Kancelarii Radców Prawnych EuCO.
 • Wykupując zagraniczną wycieczkę w biurze podróży, najczęściej dostajemy w pakiecie prostą polisę ubezpieczeniową. Bez problemu pokryje ona koszty leczenia niewielkich urazów. Ale przy poważniejszych problemach zdrowotnych stawka ubezpieczenia może okazać się za niska. Warto to przemyśleć przed wyjazdem.
 • Ubezpiecz się przed wyjazdem za granicę
  Dotkliwe poparzenie słoneczne? Stopa poraniona przez jeżowca? Zagubiony bagaż?A może jeszcze coś gorszego? W czasie wyjazdu każdy przezorny powinien być ubezpieczony. Zawłaszcza, jeśli wybiera się za granicę. Oto, o co należy się zatroszczyć i jak sprawdzić polisę, by mieć naprawdę spokojny urlop.