• Zygmunt Solorz-Żak
  Orange, największy zwycięzca aukcji na częstotliwości do budowy szybkiego internetu, triumfuje. Ale to dla firmy również poważne obciążenie finansowe. Polkomtel i P4, czyli właściciele Plusa i Playa ostro krytykują cały proces. " Przewidywałem, czytając dokumenty, że ta aukcja nie może zakończyć się dobrze" - mówi Zygmunt Solorz-Żak.
 • Telefon komórkowy
  Usługi doradców, bankierów inwestycyjnych i prawników przy przejęciu Polkomtela kosztowały Zygmunta Solorza-Żaka okrągły 1 miliard złotych – wynika z dokumentów, do których dotarł DGP.
 • Zwolnienia w Polkomtelu, operatorze sieci Plus
  Potwierdzają się ubiegłotygodniowe informacje „DGP” dotyczące zwolnień w Polkomtelu, operatorze sieci Plus. Jak poinformował wczoraj serwis branżowy Telepolis.pl, z pracą w Polkomtelu pożegnało się 28 dyrektorów.
 • Solorz łączy telewizję z internetem i telefonią komórkową
  Zygmunt Solorz-Żak przeprowadza operację, jakiej nikt jeszcze nie zrealizował – łączy telewizję z internetem i telefonią komórkową. Jeśli mu się nie uda sprzedawać wspólnie tych produktów, będzie miał kłopot ze spłatą długu – 14 mld złotych.
 • Tobias Solorz (z lewej) jest prezesem spółki Spartan Capital Holding, która formalnie kupiła Polkomtel
  Wejście Zygmunta Solorza-Żaka na rynek telefonii komórkowej było największą tego typu transakcją ostatniej dekady w Europie. Ale jest znaczące z jeszcze jednego powodu. Twórca Polsatu wprowadził do biznesu swojego syna. Tobias Solorz jest prezesem spółki Spartan Capital Holding, która formalnie kupiła komórkową sieć.