• Pomnik Jana Pawła II w Ploermel
  Ponad 26 tys. osób popisało się pod petycją w obronie krzyża na pomniku Jana Pawła II we Francji. Petycja jest skierowana do polityków Parlamentu Europejskiego, jej sygnatariusze sprzeciwiają się usuwaniu krzyża z przestrzeni publicznej oraz wskazują na chrześcijańskie korzenie Europy.
 • Pomnik Jana Pawła II w Ploermel
  Samo usunięcie krzyża nie jest bluźnierstwem - mówi w wywiadzie dla bretońskiego tygodnika "Breizh-Info" wikariusz generalny diecezji w Vannes na północy Francji ks. Jean-Yves Le Saux. Wyrok sądu w sprawie jego usunięcia uważa za "umiarkowany".
 • Pomnik
  Premier Beata Szydło ws. pomnika we Francji zareagowała tak, jak powinien zareagować premier ojczyzny Jana Pawła II - ocenił sekretarz stanu w KPRM Paweł Szefernaker. Według PO, propozycja Szydło ws. pomnika jest przedwczesna a w ocenie PSL - to niepotrzebne "wyciąganie armaty".
 • Jan Paweł II
  "Jan Paweł II skazany na utratę krzyża" - czytamy w piątkowym wydaniu "Le Figaro". Gazeta pisze o wyroku sądu, który nakazał usunięcie krzyża z pomnika Jana Pawła II, gdyż jest "ostentacyjnym symbolem religijnym", który "łamie zasadę świeckości państwa".
 • Obchody miesięcznicy katastrofy smoleńskiej z asystą honorową Wojska Polskiego
  "Damy radę! Damy radę! Jarosław! Jarosław!" - skandował tłum przed Pałacem Prezydenckim, kiedy Jarosław Kaczyński ogłaszał, że wkrótce w tym miejscu pojawi się tablica upamiętniająca krzyż sprzed Pałacu. Prezes PiS zapewnił również, że niebawem w Warszawie stanie również pomnik Lecha Kaczyńskiego. To pierwsza miesięcznica katastrofy smoleńskiej po objęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość. Widać od razu, że nieoficjalne święto zostało podniesione do oficjalnej państwowej rangi. Na uroczystości można było zauważyć asystę honorową Wojska Polskiego.
 • Bp Tadeusz Pieronek
  Mocne słowa bp Tadeusza Pieronka w rozmowie z Wirtualną Polską. Zdaniem hierarchy upominanie się o pomniki Lecha i Marii Kaczyńskich zaraz po ich śmierci, budzi śmiech. "Najlepiej byłoby zbudować piramidę albo usypać kopiec, zasypać Pałac Prezydencki, a na szczycie postawić pomnik Lecha Kaczyńskiego i go ozłoci" - mówi bp Pieronek. 
 • Prezydent stolicy: Żadnego pomnika nie będzie!
  Pojawiają się kolejne propozycje dotyczące upamiętnienia ofiar katastrofy Tu-154 koło Smoleńska. Ale na Krakowskim Przedmieściu pomnik nie stanie. Wątpliwości w tej sprawie rozwiewa prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. "Żadnego pomnika" - zapowiada i wyjaśnia, że nie można go stawiać w pobliżu Starówki wpisanej na listę UNESCO.
 • Arcybiskup: Kaczyński należał do łańcucha wielkich prezydentów
  Metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź jest zdania, że "trzeba uciekać od pokusy niechęci budowania etosu prezydenta Lecha Kaczyńskiego i uwzględnić to, że należy on do łańcucha wielkich prezydentów, który rozpoczęli Gabriel Narutowicz i Ignacy Mościcki".
 • "Naród oczekuje godnego pomnika"
  "Naród oczekuje narodowego pomnika, godnego pomnika w godnym miejscu w stolicy" - podkreślił podczas niedzielnej mszy metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź, mówiąc o upamiętnieniu katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.
 • Jadwiga Kaczyńska wesprze budowę pomnika
  PiS apeluje o powołanie komitetu honorowego budowy pomnika, upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej. Według wicemarszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego patronat honorowy nad przedsięwzięciem zgodziła się objąć matka Lecha i Jarosława Kaczyńskich - Jadwiga.