• Jan Paweł II
  "Jan Paweł II skazany na utratę krzyża" - czytamy w piątkowym wydaniu "Le Figaro". Gazeta pisze o wyroku sądu, który nakazał usunięcie krzyża z pomnika Jana Pawła II, gdyż jest "ostentacyjnym symbolem religijnym", który "łamie zasadę świeckości państwa".
 • Pomnik Jana Pawła II, który stanął w Ploermel w Bretanii
  Pomnik Jana Pawła II w Ploermel w Bretanii na zachodzie Francji ma zostać usunięty w ciągu pół roku. Taka jest decyzja sądu w Rennes, który stwierdził, że obecność rzeźby w miejscu publicznym jest sprzeczna z laickimi zasadami Republiki Francuskiej i z przyjętym w 1905 roku prawem o rozdziale państwa od Kościoła.
 • Zniszczono pomnik papieski na krakowskich Błoniach (źródło: http://wkrakowie2014.wordpress.com)
  Nieznani sprawcy zniszczyli pomnik-skałę poświęconą Janowi Pawłowi II na krakowskich Błoniach. Obelisk upamiętnia papieskie spotkania z wiernymi, które odbywały się w tym miejscu siedmiokrotnie.
 • Papież Franciszek
  W ogrodach katedry w Buenos Aires stanął pomnik nowego papieża. Franciszek, gdy tylko się o tym dowiedział, zadzwonił do świątyni i nakazał natychmiastowy demontaż rzeźby.
 • "Jan Paweł II swoje pomniki w Polsce ma" - mówi Radosław Sikorski, przekonując do swojego pomysłu. Według szefa MSZ powinien u nas stanąć pomnik Margaret Thatcher. Była brytyjska premier zmarła dziś na udar.
 • Już pierwsza wersja pomnika Jana Pawła II, który ustawiono przed dworcem kolejowym Termini w Rzymie, wzbudziła mnóstwo kontrowersji. Autor miał ją poprawić. To, co zrobił, znów jest krytykowane. A w atakach przodują politycy.
 • Pomnik polskiego papieża na rzymskim dworcu Termini
  Jeśli w sondażu rzymianie ocenią negatywnie pomnik Jana Pawła II, ustawiony przed dworcem Termini, będzie on usunięty i zostanie rozpisany międzynarodowy konkurs na projekt nowego monumentu - takie są plany władz miasta po tygodniu burzy wokół kontrowersyjnego dzieła.
 • Wielki spór o pomnik papieża. "To nie jest Wojtyła"
  "Pomnik niezgody" - tak o kontrowersyjnym pomniku Jana Pawła II ocenia najbardziej wpływowy, watykański dziennik. krytyki nie kryją też władze Rzymu. Dla nich dzieło wybitnego artysty to "obraza papieża".
 • "Dziurawy" pomnik Jana Pawła II
  Oliviero Rainaldi, autor kontrowersyjnego pomnika, odsłoniętego w Rzymie, inspirował się znanym zdjęciem, na którym uchwycono moment, gdy polski papież żartobliwie okrył połą swego płaszcza dziecko siedzące na schodkach w watykańskiej Auli Pawła VI. Efekt? Pomnik Jana Pawła II wygląda, jakby miał... wielką dziurę.