• Remigiusz Mróz na planie serialu "Chyłka - Zaginięcie"
  "Chyłka - Zaginięcie" to nowy serial kryminalny, który powstał na podstawie bestsellerowych książek Remigiusza Mroza . Z pisarzem rozmawiamy o tym, czy Magdalena Cielecka odnalazła się w roli bezkompromisowej prawniczki Joany Chyłki, czym nowa produkcja będzie wyróżniała się na tle innych seriali kryminalnych oraz czy w swojej prozie autor odnosi się do aktualnych tematów społecznych i politycznych.
 • Amybeth McNulty jako Ania Shirley
  Netflix ogłosił rozpoczęcie prac nad drugim sezonem serialu „Ania, nie Anna” opartego na ponadczasowej powieści Lucy Maud Montgomery.
 • rys. Mariusz Adryszczyk
  W moich książkach staram się pokazywać alternatywne sposoby reagowania na cudzą odmienność. Moi bohaterowie mają przyjaciół. Nie dlatego, że są gejami, i nie mimo tego, że są gejami, tylko dlatego, że są fajnymi ludźmi, z którymi warto się zadawać. I jeśli ktoś ich odrzuca wyłącznie ze względu na ich orientację, to sam sobie robi krzywdę, bo traci szansę na przyjaźń z ciekawym człowiekiem – mówi w rozmowie z dziennik.pl Natalia Osińska, autorka książki o homoseksualnej młodzieży.
 • okładka książki Harper Lee "Idź, postaw wartownika"
  Nakładem wydawnictwa FILIA ukazała się w Polsce druga powieść Harper Lee, autorki kultowego "Zabić drozda". W "Idź, postaw wartownika" pisarka przedstawia dalsze losy bohaterów swojego bestsellerowego dzieła.
 • Piękna kobieta, której hobby jest kradzież książek, zauroczony nią właściciel księgarni, tajemniczy starszy mężczyzna i kryminalna zagadka, która odmieni życie głównego bohatera. "Severina" to wciągająca historia, na tle egzotycznej Gwatemali .
 • "Wołoszyłoegrad" to tajemnicze, zapomniane przez świat, chwilami przytłaczające, ale też dające poczucie bezpieczeństwa miejsce, do którego wraca główny bohater Serhija Żadana. Ukraińska terra incognita staje się dla niego tłem i pretekstem do męskich rozważań o życiu. To tam ma swój początek proces psychicznego i społecznego mężnienia bohatera.
 • Powieści opisujących relacje w wielopokoleniowych rodzinach, w historii literatury było już wiele. Nieliczni autorzy jednak, potrafili tak sugestywnym i plastycznym językiem opisać swoje postaci. Zośka Papużanka jest w tym mistrzynią .
 • Piją alkohol, palą papierosy, przeklinają, a ich codziennym hobby są bójki. Spotykając je na ulicy, ze strachem odwracalibyśmy wzrok bojąc się, że niechcący sprowokujemy wybuch agresji. Sylwia Chutnik sprawiła jednak, że zaczynamy czuć do nich sympatię. Jak autorce udało się obłaskawić cwaniary z warszawskiego Mokotowa?
 • Wokół erotycznej powieści Ilony Felicjańskiej od początku pojawiało się wiele kontrowersji. Ostatnio oliwy do ognia dodał redaktor, który pomagał modelce w pracy nad książką. Zdradził on bowiem, że pierwszy wydawca chciał zaciągnąć autorkę do łóżka.
 • Ilona Felicjańska wywołała ostatnio spore zmieszanie w mediach fragmentami swojej debiutanckiej powieści, będącej thrillerem erotycznym. Modelka poczuła się teraz w obowiązku zapewnić, że mimo odważnej książki, prywatnie nie jest kobietą rozwiązłą.