• Lokatorka Wildfiell Hall
  Z trzech sióstr Bronte, Anna jest tą najmniej znaną. Emily napisała kilkukrotnie ekranizowane "Wichrowe wzgórza", Charlotte jest autorką słynnych "Dziwnych losów Jane Eyre", ale to książkę "Lokatorka Wildfiell Hall" autorstwa pozostającej w ich cieniu Anny nazywa się pierwszą powieścią feministyczną. Czy to właśnie dlatego dzieło najmłodszej z sióstr literatek nie doczekało się takiej sławy? Teraz, za sprawą Wydawnictwa MG książka po raz pierwszy trafia do rąk polskiego czytelnika.
 • Igor Ostachowicz
  Igor Ostachowicz, zaufany PR-owiec Donalda Tuska, poza doradzaniem premierowi zajmuje się również pisaniem książek. O jego najnowsza powieść o krzykliwym tytule "Noc żywych Żydów" zrobiło się głośno na długo przed jej premierą. Dziś książka trafiła na księgarniane półki. Czy wywoła sensację?
 • William Boyd
  To doskonała wiadomość dla wszystkich wielbicieli agenta 007. Niebawem powstanie kolejna odsłona przygód Jamesa Bonda, której autorem zostanie brytyjski pisarz William Boyd. Autor obiecał, że wchodząc w buty Iana Fleminga postara się jak najlepiej wykorzystać swoją wiedzę na temat szpiegów zimnej wojny.
 • Kadr z filmu "Dracula"
  Stowarzyszenie Pisarzy Grozy wybrało najlepszą powieść o wampirach stulecia. Zaszczytny tytuł przypadł książce "Jestem legendą" Richarda Mathesona spopularyzowanej przez amerykański hit kinowy z Willem Smithem. Powieść Mathesona pokonała takie klasyki gatunku, jak "Drakula"czy "Wywiad z wampirem".
 • Igor Ostachowicz pisze książki
  Ekstremalnie brutalna, pełna ostrej erotyki, a jednocześnie napisana trudnym, wymagającym stylem - tak jeden z krytyków pisał o pierwszej, wydanej pod pseudonimem książce doradcy premiera, Igora Ostachowicza. Druga, podpisana już własnym nazwiskiem, nawiązuje do zagłady Żydów.
 • Tematem najnowszego kryminału retro Marcina Wrońskiego pt. "Skrzydlata trumna" jest afera w przedwojennej fabryce samolotów. Tłem swojej powieści autor po raz kolejny uczynił dawny Lublin a jej głównym bohaterem komisarza Maciejewskiego.
 • Szklane oko, wkładka domaciczna, kartka maszynopisu, czy puste opakowanie po farbach, co pozostaje po człowieku, gdy jego żywot dobiegnie końca? Kustosz tworzący muzeum ciszy musi bezbłędnie wybrać rzecz, która będzie stanowiła najlepszą pamiątkę po zmarłym, a tym samym, eksponat w niecodziennym muzeum .
 • Joanne K. Rowling
  Choć fani twórczości Joanne K. Rowling z pewnością czekają na wieść o kolejnej powieści ze świata magii, autorka słynnych książek o Harrym Potterze ujawniła, że owszem, pracuje nad nową powieścią, ale tym razem dedykowaną dorosłym czytelnikom .
 • Światła września
  Czytelnikom, którzy znają C. R. Zafona z bestsellerowego "Cienia wiatru", "Światła września" mogą wydać się powieścią mniej dojrzałą, wszak sam autor we wstępie wyjaśnia, że pisał ją przede wszystkim z myślą o młodszym czytelniku. Nie oznacza to jednak, że książka ta nie może zafascynować i wywołać wypieków na twarzy również u całkiem dorosłego miłośnika literatury .
 • James Joyce
  James Joyce, jeden z najważniejszych pisarzy XX wieku przyszedł na świat 130 lat temu, dokładnie 2 lutego 1882 roku. By uczcić rocznicę narodzin artysty, wydawnictwo Ha! Art wyda pierwszy polski przekład jego niezwykle tajemniczej, ostatniej książki - "Finnegans Wake".