• Owoce i glukometr
  Picie gorzkiej herbaty, ciągłe odmawianie deserów i jedzenie niesmacznych dań - tak wielu z nas kojarzy dietę cukrzyka. Nie wszyscy jednak wiedzą, że posiłki diabetyka to nie tylko pasmo wyrzeczeń, ale i odpowiednio dobrane produkty. Jakie? Na to pytanie odpowiadają twórcy aplikacji mobilnej dla cukrzyków Diabetee.
 • 1. 1. Nie przykładaj wagi do diety
  W Polsce na cukrzycę choruje ponad 3 miliony osób, na całym świecie ponad 300 milionów. A ta liczba stale rośnie! I wcale nie tak trudno dołączyć do grona diabetyków. Jeśli kierujesz się chociaż jedną z poniższych wskazówek, uważaj – cukrzyca może wystąpić także u ciebie!
 • Jeżyny pomagają cukrzykom
  Osoby cierpiące na cukrzycę typu 2 powinny jak najczęściej sięgać po jeżyny i jagody oraz soki i wino, wytwarzane z tych owoców. Dzięki temu uda się im zapanować nad prawidłowym poziomem cukru we krwi.
 • Soczewka zdradzi, jaki jest poziom cukru
  Może już wkrótce nie trzeba będzie się kłuć, by poznać poziom cukru w organizmie. Naukowcy zaprezentowali prototyp soczewek kontaktowych, które zdradzą chorobę oraz uchronią przed jej groźnymi powikłaniami.
 • O cukrzycy wciąż wiemy za mało i nie zdajemy sobie sprawy, że możemy chorować
  Aż 30 proc chorych na cukrzycę nie zdaje sobie z tego sprawy. Tym większa rola mediów, które propagują wiedzę o cukrzycy i zapobieganiu jej - mówili uczestnicy poniedziałkowej konferencji z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą w Ministerstwie Zdrowia.