• Liczenie na kalkulatorze
  Powinniśmy płacić większą składkę na ubezpieczenie. Trzeba się ubezpieczać indywidualnie w kolejnych filarach. To wszystko już znamy. Kiedy zaczniemy na poważnie rozmawiać o przyszłości naszych emerytur?
 • Emeryt
  Podniesienie wieku emerytalnego do 67 roku życia nie oznacza, że tak już zostanie. Żyjemy coraz dłużej, rodzi się coraz mniej dzieci i stajemy się krajem ludzi w podeszłym wieku.
 • Czy oszczędzasz w OFE, czy w ZUS, emerytury wypłaci państwo
  Nie ważne, gdzie odkładasz pieniądze, emeryturę i tak dostaniesz z ZUS. Mini Fedak wpadła na kolejny, jej zdaniem, rewelacyjny pomysł, który ma ochronić wysokość świadczeń przed sytuacją gospodarczą na świecie.
 • PJN szykuje wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zmian w ustawie o OFE
  Niewykluczone, że do Trybunału Konstytucyjnego trafi wniosek ws. zbadania zgodności z konstytucją ustawy o zmianach w OFE. Wniosek przygotowuje PJN. Nie planuje tego SLD, ale nie widzi przeszkód, by jego posłowie poparli wniosek PJN. PiS nie wie, czy zaskarży ustawę.
 • "Maleją szanse na wyższe i bezpieczniejsze emerytury"
  Podpisana w czwartek przez prezydenta Bronisława Komorowskiego ustawa o zmianach w systemie emerytalnym zmniejsza szanse na wyższe i bezpieczniejsze emerytury - napisał w czwartkowym oświadczeniu przesłanym PAP prof. Leszek Balcerowicz.
 • To nie koniec batalii o OFE. Będzie wniosek do Trybunału
  PJN przygotowuje wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności z konstytucją ustawy o zmianach w OFE - poinformował PAP poseł PJN Jan Filip Libicki. Jak dodał, jego partia będzie apelować do innych klubów parlamentarnych o poparcie wniosku.
 • "Ustawa o OFE i tak trafi do Trybunału Konstytucyjnego"
  Główny ekonomista Polskiej Rady Biznesu Janusz Jankowiak uważa, że ustawa o zmianach w systemie emerytalnym i tak trafi do Trybunału Konstytucyjnego. "Tyle, że zostanie skierowana przez kogoś innego" - uważa ekonomista.
 • Sejm przegłosował rządowe pomysły reformy systemu emerytur
  Składki przekazywane do OFE zostaną zmniejszone z 7,3 proc. do 2,3 proc. Pozostałe 5 proc. składki trafi na specjalne indywidualne subkonta w ZUS - przewiduje uchwalona w piątek przez Sejm ustawa wprowadzająca zmiany w systemie emerytalnym.
 • Rostowski: Młodzi nie muszą bać się o emerytury
  Osoby młode, które dziś pracują, nie muszą się bać o bezpieczeństwo przyszłych emerytur; zgromadzony w ZUS kapitał jest chroniony przez Konstytucję - zapewnił w czwartek w Sejmie minister finansów Jacek Rostowski.
 • Boni: Zmiany w OFE mają zapewnić wyższe emerytury
  Istotą projektu w sprawie zmian w OFE jest ochrona finansów publicznych oraz zapewnienie, by przyszłe emerytury były wyższe - powiedział w Sejmie minister w kancelarii premiera Michał Boni.