• Szok w europejskim państwie. Śledczy oskarżyli całą partię o korupcję
  Takiego skandalu dawno nie było. Śledczy nowego kraju Unii oskarżyli o kradzieże i malwersację nie pojedynczych polityków, a całe ugrupowanie. Zdaniem śledczych partia wyprowadziła miliony euro na własny, tajny fundusz.
 • Solidarna Polska ma plan, jak uzdrowić kraj
  Ziobro i Kaczyński rywalizują na zmiany w prawie. Gdy PiS odpalił bombę w postaci przywrócenia kary śmierci, Zbigniew Ziobro musiał stworzyć plan, który pokazałby, że to on jest jedynym szeryfem w tym kraju. Oto najnowszy plan Solidarnej Polski.
 • Episkopat atakuje sztandarowy pomysł PiS
  Rzecznik Episkopatu ostro krytykuje Jarosława Kaczyńskiego i jego najnowszy pomysł. Wzywa polityków, by przeczytali "więcej niż jedno zdanie" z Katechizmu i przestali wybiórczo cytować wypowiedzi papieży.
 • Bimber w Sejmie, czyli nowy pomysł Palikota
  Ruch Palikota ma nowy pomysł. Tym razem partia zajęła się bimbrem... chce umożliwić rolnikom produkcję mocnego alkoholu. A, by pokazać, że bimber można pić i jest zdrowy, politycy wychylili po kieliszeczku.
 • Komisja śledcza w nowym Sejmie? Dziś pierwszy wniosek
  Parlamentarzyści chcą zająć się prywatyzacjami w związku z ostatnimi zatrzymaniami CBŚ i CBA. Jeden z klubów chce jak najszybciej złożyć wniosek o powołanie komisji śledczej.
 • Katechizm Kościoła katolickiego mówi, że zanim zastosuje się karę śmierci, trzeba ocenić, czy da się ochronić życie i wzbudzić w przestępcy poprawę, stosując karę dożywocia - powiedział w poniedziałek przewodniczący Episkopatu Polski abp Józef Michalik.
 • Lider PSL Waldemar Pawlak
  PSL chce zwolnienia z płacenia w całości lub części składki rentowej pracodawców, którzy zatrudnialiby absolwentów szkół wyższych. Ludowcy nie konsultowali jeszcze pomysłu z PO, ale liczą, że uda się im przekonać koalicjanta, by był to projekt rządowy.
 • Jako pierwszymi w Sejmie PO zajmie się ustawami zdrowotnymi
  Wiceszef klubu PO Rafał Grupiński wśród ustaw, które w pierwszej kolejności zapewne będzie forsowała jego partia, wymienił pakiet sześciu projektów zdrowotnych. Z kolei szef klubu PSL Stanisław Żelichowski zwrócił uwagę na potrzebę reformy finansów publicznych.
 • PO pyta PKW, czy PiS może zbierać podpisy in blanco
  PO zapytała w czwartek PKW, czy PiS może zbierać podpisy poparcia bez wskazania kandydatów, którzy mają znaleźć się na listach wyborczych. Według PKW poparcie udzielane jest przez wyborców konkretnej liście kandydatów zgłaszanej w konkretnym okręgu, a nie komitetowi wyborczemu.
 • Oficjalnie ruszyła kampania wyborcza do parlamentu
  W Dzienniku Ustaw o numerze 162 opublikowane zostało w piątek przed południem postanowienie prezydenta Bronisława Komorowskiego w sprawie zarządzenia wyborów do Sejmu i Senatu na 9 października. Oznacza to, że formalnie ruszyła kampania wyborcza.