• Ministerstwo jak z Monty Pythona? PJN mówi, które
  Działacze ugrupowania Polska Jest Najważniejsza oceniając we wtorek efekty pracy minister ds. walki z korupcją Julii Pitery stwierdzili, że są one "znikome, żeby nie powiedzieć żałosne".
 • Na propozycji PJN mieliby zyskać "drobni ciułacze"
  Ugrupowanie Polska Jest Najważniejsza proponuje zwolnienie z tzw. podatku Belki (od zysków kapitałowych) osób mających w bankach lokaty rzędu 12 tys. zł. Proponowane przez PJN zwolnienie miałoby obowiązywać, jeśli naliczenie odsetek w ciągu miesiąca w sumie nie przekroczy 50 zł.
 • Potężne nadużycia rządu Tymoszenko? Chodzi o miliardy dolarów
  Rząd byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko dopuścił się nadużyć na sumę 12 mld dolarów - podał gabinet jej następcy, obecnego premiera Mykoły Azarowa, powołując się na wyniki audytu Kontrolno-Rewizyjnej Służby Ukrainy (odpowiednika polskiego NIK).
 • PiS chce zakazu noży i maczet
  Zakaz noszenia noży z ostrzem o długości powyżej 8 cm oraz m.in. maczet i mieczy samurajskich w miejscach publicznych przewiduje złożony w piątek w Sejmie przez klub PiS projekt zmian w ustawie o broni i w Kodeksie karnym. Noszenie takiej broni byłoby zagrożone karą do 2 lat więzienia.
 • Odbieranie dzieci biednym to rodzinom to okrucieństwo. Czas z tym skończyć - przekonuje PiS
  Państwo jest okrutne: odbiera dzieci biednym rodzinom zamiast im pomóc. Czas skończyć z przemocą państwa wobec dzieci - przekonują politycy Prawa i Sprawiedliwości. PiS chce zlikwidować przepisy umożliwiające odbieranie rodzicom dzieci z powodu panującej w rodzinie biedy.
 • Partia Tuska ramię w ramię z Kluzik-Rostkowską
  Przed czwartkowym wieczornym głosowaniem w Sejmie nad poprawkami Senatu w sprawie ograniczenia subwencji dla partii politycznych PO i PJN deklarują poparcie dla nich i zapowiadają zarządzenie dyscypliny. SLD, PiS i PSL poprawek nie poprą.
 • Zabrać partiom. PO sama ze sobą ściga się na poprawki
  Ograniczenie o 50 proc. subwencji budżetowych dla partii politycznych od 1 stycznia 2011 roku - przewidują poprawki zgłoszone we wtorek przez klub PO podczas senackiej debaty nad nowelizacją ustawy ograniczającej finansowanie partii politycznych.
 • "To działanie pod publiczkę". PSL obnaża koalicjanta
  Premier Donald Tusk rozmawiał w czwartek z władzami klubu PO o pracach nad projektem noweli ustawy o partiach politycznych - poinformowała wiceszefowa klubu PO Małgorzata Kidawa-Błońska. Proponowane zmiany mają zawiesić wypłaty subwencji budżetowych dla partii w latach 2012-2013.