• "Firma dziś nie pracuje". Rząd pozwala zawieszać działalność na kilka dni
  Przyjęty we wtorek przez rząd projekt nowelizujący ustawę o swobodzie działalności gospodarczej daje przedsiębiorcom możliwość zawieszenia działalności nawet na kilka dni - poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu.
 • Gdzie jest fortuna Mubaraka? Trwa wielkie śledztwo
  Eksperci ostrzegają, że zlokalizowanie fortuny, jaką podobno ukrył odsunięty od władzy prezydent Egiptu Hosni Mubarak i jego rodzina, będzie ogromnie trudnym zadaniem. Zacząć trzeba od śledztwa w Egipcie i Egipcjanie domagają się tego coraz głośniej.
 • Zespół ekspertów na pomoc szefowi CBA
  Szef CBA Paweł Wojtunik powołał zespół ekspertów, który ma go wspierać w zakresie przeciwdziałania korupcji. Pierwsze spotkanie odbyło się już w czwartek - poinformował PAP rzecznik biura Jacek Dobrzyński.
 • Potężne nadużycia rządu Tymoszenko? Chodzi o miliardy dolarów
  Rząd byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko dopuścił się nadużyć na sumę 12 mld dolarów - podał gabinet jej następcy, obecnego premiera Mykoły Azarowa, powołując się na wyniki audytu Kontrolno-Rewizyjnej Służby Ukrainy (odpowiednika polskiego NIK).
 • Korupcyjny skandal w Grecji. Miliony łapówek dla polityków
  Liczni greccy politycy są zamieszani w skandal korupcyjny, który wywołał niemiecki Siemens - uznała komisja śledcza greckiego parlamentu, która badała tę kwestię przez 11 miesięcy.
 • Znany producent znów przed sądem
  Łódzka prokuratura apelacyjna skierowała we wtorek do sądu akt oskarżenia w sprawie znanego producenta filmowego Lwa R. i 15 innych osób. Zarzuca się im m.in. korupcję i fałszowanie dokumentacji medycznej.
 • Kraj, w którym politykom nie ufa prawie nikt
  Miażdżąca większość Izraelczyków ( 88 proc.) nie ufa politykom, a 82 proc. określa walkę władz z korupcją jako nieskuteczną - pisze izraelski dziennik "Jedijot Achronot" o wynikach badań, opublikowanych w czwartek, w Międzynarodowym Dniu Walki z Korupcją.
 • CBA zatrzymało członka Komisji Majątkowej
  Członka komisji majątkowej przy MSWiA, prawnika Piotra P. zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Usłyszał on już zarzut przyjęcia łapówki nie mniejszej niż 200 tys. zł.
 • "Bezstresowe" egzaminy kosztowały w Toruniu raptem 500 zł.
  "Bezstresowe" zdawanie prawa jazdy kosztowało jedyne 500 zł i było - nie do końca autorskim - pomysłem jednego z toruńskich egzaminatorów. Do czasu. W ramach śledztwa w sprawie korupcji podczas egzaminów zatrzymano właśnie osiemnaście osób.
 • FIFA zawiesza gotowych sprzedać mundial
  Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) zawiesiła tymczasowo dwóch członków Komitetu Wykonawczego, którzy są podejrzani o to, że byli gotowi sprzedać swoje głosy podczas wyborów gospodarzy piłkarskich mistrzostw świata w 2018 i 2022 roku.