• Trybunał Konstytucyjny
  Kancelaria premiera wstrzymała publikację wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego ustawy o TK, przyjętej przez poprzedni Sejm - podała TVN24. Wedle orzeczenia, które zapadło 3 grudnia, czerwcowy wybór trzech z pięciu sędziów Trybunału był zgodny z konstytucją.
 • Sąd
  Znany serwis internetowy domaga się uchylenia wyroku nakazującego mu samodzielne wyszukiwanie i blokowanie filmów. Z kolei twórcy żądają, by dodatkowo kasował też konta osób łamiących prawa autorskie.
 • Młotek sędziowski
  Czesław Kiszczak prawomocnie skazany na 2 lata więzienia w zawieszeniu. Sąd Apelacyjny w Warszawie ukarał go za udział w "związku przestępczym o charakterze zbrojnym", który przygotowywał stan wojenny.
 • Sąd
  Polski wymiar sprawiedliwości musi do końca wyjaśnić sprawę więzień CIA - uważa Adam Bodnar z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Jego zdaniem, wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka wskazujący, że nasz kraj złamał Europejską Konwencję Praw Człowieka, nie zamyka tematu.
 • Ciemna strona modelingu...
  Piękne, bogate i niebezpieczne... W środowisku modelek nie brakuje dziewczyn, które mają na koncie konflikt z prawem. Zdjęcia tych ślicznotek możemy odnaleźć także w policyjnych kartotekach! Zobacz galerię!
 • Marek Biernacki
  "Ustawa o bestiach" obejmie Mariusza Trynkiewicza i wszystkich niebezpiecznych przestępców - stwierdził w TVP Info minister sprawiedliwości Marek Biernacki. Skomentował w ten sposób opóźnienie publikacji tekstu ustawy, która ma izolować szczególnie groźnych bandytów. Pierwszy z nich na wolność wychodzi w lutym.
 • Donald Tusk
  Premier ze chce zmian w kodeksie karnym. To efekt kar, jakie nałożono na kibiców Jagiellonii skandujących "Donald, matole twój rząd obalą kibole".
 • Zbigniew Ziobro
  Solidarna Polska wzywa do przyspieszenia prac nad projektem zaostrzenia kar za najcięższe przestępstwa. Lider partii Zbigniew Zobro przypomniał, że Solidarna Polska złożyła w Sejmie odpowiedni projekt ustawy. Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem groziłaby kara nie mniejsza niż 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywocia - bez możliwości przedterminowego zwolnienia.
 • Europejski Trybunał - zdjęcie ilustracyjne
  Polska naruszyła europejską konwencję, ograniczając swojej obywatelce dostęp do pełnej dokumentacji na jej temat, zgromadzonej w Instytucie Pamięci Narodowej - orzekł Europejski Trybunał Praw Człowieka.
 • Zbigniew Ziobro
  Solidarna Polska zgłosi projekt zmian w Kodeksie karnym, który ograniczy możliwość orzekania kar pozbawienia wolności w zawieszeniu - zapowiedział Zbigniew Ziobro (SP).