• Koniec przywilejów dla bogatych pacjentów
  Przepisy, które znajdują się w rządowym pakiecie ustaw zdrowotnych są korzystne przede wszystkim dla pacjentów - oświadczyła podczas środowej debaty w Sejmie minister zdrowia Ewa Kopacz.
 • Premier uważa pomysł Janusza Palikota na protesty przed siedzibami biskupów za "niestosowny"
  Premier Donald Tusk ocenił jako "niestosowny" pomysł Ruchu Poparcia Janusza Palikota, dotyczący zorganizowania w środę manifestacji przed siedzibami biskupów. Chodzi o protest przeciwko presji wywieranej przez Kościół na posłów w sprawie uregulowania in vitro.
 • Głosowanie nad projektami ustawy dotyczącej metody in vitro odbędzie się dopiero na następnym posiedzeniu Sejmu.
  W piątek po południu zakończyła się kilkugodzinna debata nad sześcioma projektami ustawy o zapłodnieniu in vitro, które zgłosili PO i PiS. Decyzja zapadnie jednak dopiero na następnym posiedzeniu Sejmu.
 • Posłowie podnieśli pensje pielęgniarkom
  Pielęgniarki dostaną wyższe pensje - zdecydowali posłowie. Opozycja krytykuje jednak plany rządu. Według antyrządowych parlamentarzystów nowe przepisy uderzają w innych pracowników służby zdrowia, których pensje w górę nie pójdą
 • Dr Ira Craft z londyńskiego szpitala Cromwell w otoczeniu matek i dzieci poczętych metodą in vitro.
  Gdy politycy i publicyści toczą spory na argumenty za i przeciw metodzie zapłodnienia in vitro, lekarze wypowiedzieli się na temat tego, czy taka terapia powinna być refundowana. I w większości poparli - przynajmniej częściową - refundację. Co sądzą o in vitro?
 • Biskupi uważają, że metoda zapłodnienia in vitro powoduje "ogromne koszty ludzkie".
  Adresatami listu najwyższych rangą duchownych są prezydent, premier i parlamentarzyści. W mocnych słowach biskupi sprzeciwiają się metodzie in vitro. "Dla urodzenia jednego dziecka dochodzi w każdym przypadku do śmierci, na różnych etapach procedury medycznej, wielu istnień ludzkich" - piszą m.in. w swoim liście.
 • Pomysły z rządowego pakietu ustaw zdrowotnych to zagrożenie dla zdrowia Polaków - twierdzi NRL.
  Lista zastrzeżeń, jakie zgłaszają lekarze do przyjętych przez gabinet Donalda Tuska ustaw zdrowotnych, jest długa. Naczelna Rada Lekarska ostrzega, że nowe prawo doprowadzi do ucieczki pieniędzy ze służby zdrowia i stworzy grupę niedouczonych lekarzy, którzy nie będą potrafili zadbać o pacjentów.
 • Oto projekty opozycji w sprawie dopalaczy
  Projekty PiS i SLD, mające ograniczyć handel dopalaczami, zostały skierowanie w czwartek do prac w nadzwyczajnej podkomisji. Zdecydowały o tym sejmowe komisje administracji i spraw wewnętrznych, zdrowia oraz sprawiedliwości i praw człowieka.
 • Kwiatkowski: Walka z dopalaczami zgodna z prawem
  Działania władz w sprawie tzw. dopalaczy, w tym pieczętowanie sklepów i towaru, są zgodne z prawem - zapewnił w środę minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.
 • Rzecznik rządu grozi królowi dopalaczy
  Jeśli zgodnie z wtorkową zapowiedzią, Dawid Bratko - właściciel sieci sklepów z dopalaczami - otworzy swój punkt w Łodzi, to zostanie zatrzymany przez policję i usłyszy zarzuty - oświadczył rzecznik rządu Paweł Graś.