• Dorota Szelągowska - okładka książki "Dorota was urządzi na Święta"
  Jak nie zwariować w trakcie świątecznych przygotowań? jaki prezent podarować komuś, kogo nie znamy zbyt dobrze? Jakie trendy w przystrajaniu choinek panują w tym roku? O to wszystko zapytaliśmy Dorotę Szelągowską, popularną projektantkę wnętrz, prezenterkę i autorkę książki "Dorota was urządzi na Święta".
 • Dom na Boże Narodzenie
  "Coraz częściej pojawiają się świąteczne drzewka namalowane na ścianie, wykonane z pocztówek świątecznych, gazet lub książek, z szyszek, bombek, z filcu" - mówi Katarzyna Barwińska z Le Pukka. W grę wchodzą także naklejki na ścianę, plakaty w ramach, ale nie tylko.
 • Drogie prezenty - luksus czy zbytek?
  Jak dużo jesteś w stanie wydać na prezent gwiazdkowy dla najbliższych? Krawat za 600 zł, torebka za 5 tysięcy, czy markowe śpioszki dla malca za  2 tys zł… Niektóre sklepy oferują luksusowe – i baardzo drogie – upominki pod choinkę. Warto?
 • Groźne zabawki. Czego lepiej nie kłaść pod choinką?
  Odpadające elementy, które dziecko łatwo może połknąć, długie sznurki, którymi może się udusić, ostre kaleczące krawędzie - tak wygląda połowa zabawek, które bada Specjalistyczne Laboratorium Badania Zabawek w Lublinie. Na co musisz zwrócić uwagę, zanim wybierzesz prezent?
 • Prezenty świąteczne. Jak zwrócić nietrafiony podarek?
  Dawanie prezentów to jedna z największych świątecznych przyjemności. Tym bardziej warto zadbać, by także otrzymywanie podarków było równie miłe. Oto, jak zabezpieczyć się przed konsekwencjami wręczenia nietrafionego prezentu.