• Black friday
  Black Friday 2019 to dzień, w którym sklepy ogłaszają specjalne promocje i przyjęło się, że jest on początkiem sezonu zakupowego przed Bożym Narodzeniem. W Polsce z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. To dzień, w którym wiele sklepów - głównie znanych sieciówek, oferuje swoim klientom wyjątkowe rabaty. Największym powodzeniem cieszą się wyprzedaże w sklepach z odzieżą.
 • Pierwsza Komunia Święta
  Co dziesiąty Polak uważa, że prezent z tej okazji kosztować powinien od 1 do 2 tysięcy złotych. W tym roku poza rowerami, biżuterią czy elektroniką świetnie sprzedają się także drony.
 • Przedświąteczny stres
  Rodzice dobrze wiedzą, o czym marzą ich dzieci, ale... kupują co innego. Komu Święty Mikołaj zamiast wyczekiwanego z niecierpliwością prezentu przynosi rozczarowanie? Pokazuje to najnowszy sondaż TNS Polska.
 • Wigilia pełna jest pogańskich obrzędów
  Sianko pod obrusem, potrawy z makiem i grzybami, prezenty, które miały magiczne znaczenie - tradycyjna chrześcijańska wigilia pełna jest pgańskich zwyczajów.
 • List siedmioletniego Josepha Ratzingera oraz dwojga jego rodzeństwa do dzieciątka Jezus, zawierający listę wymarzonych prezentów na Boże Narodzenie, odnaleziono podczas remontu jego domu. Obecny papież prosi w nim m.in. o mszał i zielony ornat.
 • Groźne zabawki. Czego lepiej nie kłaść pod choinką?
  Odpadające elementy, które dziecko łatwo może połknąć, długie sznurki, którymi może się udusić, ostre kaleczące krawędzie - tak wygląda połowa zabawek, które bada Specjalistyczne Laboratorium Badania Zabawek w Lublinie. Na co musisz zwrócić uwagę, zanim wybierzesz prezent?