• In vitro
  Podstawowy temat brzmi: jak skutecznie pomagać. Równolegle spotykają się naukowcy, by omawiać kwestie etyczne. Ja jednak na tych spotkaniach nie bywam - mówi w rozmowie z DGP prof. Marian Szamatowicz, specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa, były kierownik Kliniki Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i dyrektor Instytutu Położnictwa i Chorób Kobiecych. W 1987 r. dokonał pierwszego w Polsce udanego zapłodnienia metodą in vitro.
 • Liczenie pieniędzy
  W co najmniej siedmiu województwach ma brakować pieniędzy na obsługę programu 500 plus, podaje RMF FM. Wiceszef MRPiPS Bartosz Marczuk zapewnia jednak, że wypłaty idą sprawnie, zgodnie z zapotrzebowaniem gmin.
 • Jak łagodzić objawy dysleksji?
  Dziecko ma trudności z czytaniem, rozumieniem sensu przeczytanego tekstu i zapamiętywaniem informacji? Robi błędy ortograficzne, a jego pismo jest trudne do odczytania? Nauczenie się tabliczki mnożenia sprawia mu ogromny problem? Warto skonsultować się ze specjalistą, który określi czy tego typu symptomy świadczą o dysleksji i w razie potrzeby podejmie odpowiednie działania.
 • Michał Wiśniewski
  Gwiazdy niechętnie przyznają się publicznie do swoich słabości. Chyba, że ich kariera dogorywa, a intymne wyznania stanowią jedyną nadzieję na ponowne skupienie na sobie uwagi mediów. Taką strategię wybrał Michał Wiśniewski.
 • Telefony
  Intymne rozterki, problemy towarzyskie i miłosne, zagrożenie płynące z internetu, a nawet – molestowanie seksualne. Nie wszystkie te tematy są poważnie traktowane przez dorosłych, jednak są miejsca, gdzie każdy z nich zostanie potraktowany z należytą uwagą. Mowa o telefonach zaufania dla dzieci i młodzieży. Jaką pomoc można znaleźć, gdzie jej szukać?
 • Gdy dziecko kłamie...
  Kłamstwo nie zawsze musi być oznaką poważnych zaburzeń. Zdarza się jednak, że sygnalizuje trudne problemy, które narastają i zmieniają psychikę dziecka