• In vitro
  Podstawowy temat brzmi: jak skutecznie pomagać. Równolegle spotykają się naukowcy, by omawiać kwestie etyczne. Ja jednak na tych spotkaniach nie bywam - mówi w rozmowie z DGP prof. Marian Szamatowicz, specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa, były kierownik Kliniki Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i dyrektor Instytutu Położnictwa i Chorób Kobiecych. W 1987 r. dokonał pierwszego w Polsce udanego zapłodnienia metodą in vitro.
 • Przedwczesny orgazm
  Badania przeprowadzone przez szpital Magalhaes Lemos w Portugalii objęły 510 kobiet. Aż 40 procent pań przyznało, że cierpi z powodu zaburzeń seksualnych, a 3 proc. określiło je jako przewlekłe.
 • Seks
  Jak pokazują wyniki badań przeprowadzonych w Szwajcarii kobiety także cierpią z powodu przedwczesnego wytrysku. Psycholog kliniczny na Uniwersytecie w Zurychu, Andrea Burri przeprowadziła badania nad 1500 kobietami z Meksyku, Włoch i Korei Południowej, z których wynika, że partnerki są sfrustrowane faktem, że ich partnerzy są zbyt pochłonięci własną (krótkotrwałą) przyjemnością.
 • Anna Grodzka
  "Nie wiem, z czego to wynika. Czy z układu, sposobu, w jaki Kongres jest finansowany, czy z jakichś innych powodów. Ale jeżeli hasło Kongresu Kobiet "Wspólnota, równość, odpowiedzialność" mamy traktować poważnie, to niektórych kwestii nie możemy zamiatać pod dywan" - przekonywała Anna Grodzka na antenie Radiowej Jedynki.
 • "Muszę do toalety"
  20 procent kobiet przyznaje, że nigdy nie osiągnęło orgazmu. Jeśli wśród nich jest twoja partnerka, a ty powoli zaczynasz dostrzegać winowajcę w samym sobie... przeczytaj do końca. Oto 8 sytuacji utrudniających szczytowanie . Zobacz galerię!