• Katarzyna W. przed sądem
  Trzy lata temu żyła tym cała Polska. Najpierw poszukiwania zaginionej półrocznej Madzi z Sosnowca, potem tragiczna wiadomość o śmierci dziecka i oskarżenie matki o zabójstwo. Ale wygląda na to, że Katarzyna W. nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Sąd Najwyższy w środę rozpatrzy wnioski o kasację wyroku.
 • Sędzia Bożena Summer-Brason ogłasza wyrok Sądu Apelacyjnego w Katowicach, w sprawie Katarzyny Waśniewskiej
  25 lat dla Katarzyny Waśniewskiej oskarżonej o zamordowanie córki. Katowicki sąd apelacyjny utrzymał wyrok sądu pierwszej instancji. Jednocześnie sąd zaostrzył warunki wcześniejszego zwolnienia - oskarżona nie może ubiegać się o nie wcześniej niż po upływie 20 lat.
 • Katarzyna W. przed sądem w procesie apelacyjnym
  "Jestem niewinna" - przekonywała Katarzyna W. w czasie mowy końcowej w procesie apelacyjnym. Sąd wysłuchał obu stron, prokuratora i obrońcy. Przedstawiono również opinię na temat zachowania w więzieniu skazanej wcześniej za dzieciobójstwo kobiety.
 • "Obserwowaliśmy przemianę oskarżonej. Od osoby w tym wszystkim zahukanej, która nie za bardzo wie, co się wokół dzieje, do osoby, która zaczyna wykorzystywać swoje walory. Swoją urodę, swoje ruchy ciała" - tak prof. Wiesław Godzic, medioznawca, komentuje przebieg procesu, w którym Katarzyna W. usłyszała wyrok 25 lat więzienia.
 • "Nie do końca jestem usatysfakcjonowany karą" - przyznaje były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, oceniając wyrok skazujący Katarzynę W. za zabójstwo jej półrocznej córki Magdy.
 • Dzieciobójstwo w większości kultur uważane jest za wielką zbrodnię.- podkreśla socjolog prof. Ireneusz Krzemiński. Komentując dzisiejszy wyrok na Katarzynę W., badacz mówi o potrzebie namysłu nad przyczynami tego typu zbrodni.
 • Licznik bił od pierwszego dnia, gdy Katarzyna W. zgłosiła zaginięcie córki. Koszty poszukiwań małej Magdy szły w dziesiątki tysięcy złotych. Potem ta kwota rosła coraz szybciej. Ile Skarb Państwa musiał wyłożyć, by doprowadzić do skazania Katarzyny W. za zabójstwo?
 • Winna zabójstwa. Tak uznał sąd. Katarzyna W. oskarżona o uduszenie swojej półrocznej córki Magdaleny trafi do więzienia na 25 lat.
 • Katarzyna W. wchodzi na salę rozpraw
  Obrońca oskarżonej o zabicie półrocznej córki Katarzyny W. mecenas Arkadiusz Ludwiczek przez ponad sześć godzin prowadził mowę końcową w sądzie w Katowicach, gdzie proces dobiegał końca. Potem głos zabrała sama matka Madzi. Po wszystkich wystąpieniach sąd ogłosił: wyrok zapadnie we wtorek, o godz. 11:30.
 • Dożywocia domaga się prokuratura dla Katarzyny W., oskarżonej o zabicie półrocznej córki Madzi.