• Kamil Durczok na sali rozpraw
  Warszawski Sąd Okręgowy sporządził pisemne uzasadnienie wyroku w sprawie pomiędzy tygodnikiem "Wprost" a byłym szefem "Faktów" TVN Kamilem Durczokiem.
 • Kamil Durczok
  Kolejna odsłona sporu między Kamilem Durczokiem a Sylwestrem Latkowskim. Były dziennikarz TVN ostro atakuje byłego naczelnego "Wprost".
 • Tomasz Lis
  Tygodnik "wSieci" ma przeprosić Tomasza Lisa za okładkę, na której naczelny "Newsweeka" był przedstawiony w mundurze nazisty z podpisem "Prawie jak Goebbels". Sąd jednak znacznie okroił żądania Lisa.
 • Monika Olejnik
  "Po przeczytaniu wpisu p. Wasowskiej/Olejnik żałuję mojej ugodowej decyzji" - napisał w oświadczeniu przesłanym redakcji dziennik.pl Michał Jeżewski, prezes zarządu Fronda PL Sp. z o.o. Dziennikarka zamieściła wczoraj na Facebooku informację o sądowej wygranej z wydawcą książki "Resortowe dzieci. Media".
 • Michał Tusk
  "Super Express" przegrał w sądzie z Michałem Tuskiem. Wydawca musi przeprosić syna byłego premiera zapłacić mu 30 tys. złotych zadośćuczynienia. Wyrok nie jest prawomocny.
 • Radosław Sikorski
  Sąd nie rozpoznał zażalenia na umorzenie śledztwa w sprawie antysemickich wpisów na temat Radosława Sikorskiego w internecie. Adwokat szefa MSZ Roman Giertych poinformował, że pojawiły się nowe okoliczności w sprawie i zażądał przesłuchania moderatorów "Faktu", którzy - jak argumentował - świadomie i złośliwie usuwali jedne komentarze, a pozostawiali drugie.
 • To ma zamknąć usta mediom - tak środowisko dziennikarskie komentuje informację o żądaniu 30 milionów złotych zabezpieczenia w procesie, który minister Sławomir Nowak wytoczył "Wprost". Tygodnik publikował informacje o powiązaniach biznesowych ministra i przyjmowaniu prezentów w postaci drogich zegarków. Według pełnomocnika Nowaka, adwokata Romana Giertycha, kwota 30 mln zł ma pokryć koszty przeprosin i sprostowań w mediach.
 • Proces Katarzyny W. Ogromne zainteresowanie mediów
  Relacja na żywo, niemal minuta po minucie. Transmisja z trasy przejazdu furgonetki policyjnej, wiozącej Katarzynę W. na salę rozpraw. Około 70 dziennikarzy obecnych w sądzie z kamerami i dyktafonami. Tak media pokazują proces, który przez wielu nazywany jest "procesem stulecia".
 • Jacek Kurski
  "Wielka medialna wtopa" - mówi politolog dr Wojciech Jabłoński o nerwowej reakcji Jacka Kurskiego na tekst o jego rzekomym romansie. Europoseł najpierw zablokował publikację artykułu na temat swojego życia prywatnego w tygodniku Jerzego Urbana, a gdy o wyroku sądowym poinformowały inne media, próbował zmusić je do usunięcia tekstów.
 • Stefan Niesiołowski
  Stefan Niesiołowski zamierza złożyć apelację w procesie z wydawcą "Rzeczpospolitej", w którym sąd pierwszej instancji oddalił jego pozew za felieton ze stwierdzeniem, że posła PO "spuszczono ze smyczy".