• Wiktor Janukowycz
  Nigdy nie wydałem rozkazu użycia siły wobec demonstrantów na Majdanie w Kijowie – oświadczył w poniedziałek b. prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz, który przez łącze wideo zeznawał w procesie oskarżonych o zabicie uczestników protestów w lutym 2014 roku
 • Nadia Sawczenko
  Uwolniona z rosyjskiego więzienia ukraińska lotniczka Nadija Sawczenko zadeklarowała, że dla dobra kraju gotowa jest objąć urząd prezydenta i zaapelowała do prezydenta Rosji Władimira Putina, by "odczepił się" od Ukrainy i nie znęcał się nad własnymi rodakami.
 • Aleksander Orłow - polski dziennikarz śledczy, który pisał o korupcji w Odessie - po prawie pięciu latach opuścił areszt. O decyzji ukraińskiego sądu poinformowała Fundacja Otwarty Dialog. Orłow w 2011 roku został aresztowany pod zarzutem zabójstwa. Będzie odpowiadał z wolnej stopy.
 • Nadia Sawczenko
  Nie ustaje dyskusja, na kogo Rosja mogłaby wymienić ukraińską żołnierz Nadiję Sawczenko, która wbrew intencjom Moskwy urosła nad Dnieprem do rangi bohatera narodowego.
 • Nadia Sawczenko podczas rozprawy
  Sąd w Doniecku na południu Rosji, gdzie trwa proces ukraińskiej lotniczki Nadii Sawczenko, odroczył do 9 marca jej wystąpienie z ostatnim słowem. Mediom tekst tego wystąpienia, w którym Sawczenko zapowiada, że nie uzna wyroku, przekazała jej siostra, Wiera.
 • Nadia Sawczenko
  W rosyjskim Doniecku toczy się proces Nadii Sawczenko. Ukraińska pilotka, porwana przez separatystów, jest oskarżona o nakierowanie ognia na rosyjskich dziennikarzy. Kobieta zaprzeczyła zarzutom, oskarżyła śledczych o kłamstwa, a sąd o stronniczość.
 • Sąd
  Ołeh Sencow to ukraiński reżyser, którego śledczy z Krymu oskarżyli o przygotowywanie zamachu. Podczas swego procesu mężczyzna oświadczył, że nie będzie odpowiadał na pytania "nielegalnego sądu". Oznajmił też, że był torturowany przez agentów FSB.
 • Nadia Sawczenko
  W rosyjskim Doniecku rozpoczął się proces Nadii Sawczenko. Ukraińska deputowana jest oskarżona o udział w zabójstwie dwóch pracowników telewizji „Rossija”. Komitet Śledczy twierdzi, że świadomie naprowadziła ogień artylerii na cele cywilne.
 • Nadia Sawczenko
  Rosyjskie służby nie chcą ujawnić, gdzie przetrzymują Nadię Sawczenko. Ukraińska deputowana tydzień temu miała zostać przewieziona z moskiewskiego aresztu do obwodu rostowskiego, ale adwokaci nie odnaleźli jej tam. Kobieta jest oskarżona o udział w zabójstwie dwóch pracowników telewizji "Rosssija". 
 • Nadia Sawczenko
  Proces nad Nadią Sawczenko będzie jak bitwa o Ukrainę - powiedział Polskiemu Radiu adwokat kobiety Ilia Nowikow. Ukraińska deputowana została w Rosji oskarżona o udział w zabójstwie pracowników telewizji "Rassija". Akt oskarżenia trafił już do sądu w miasteczku Donieck, które leży na rosyjsko-ukraińskiej granicy.