• sąd
  Do 17 października sąd w Rimini, na północy Włoch, odroczył rozpoczęty we wtorek proces jedynego pełnoletniego sprawcy sierpniowej napaści na Polaków, Kongijczyka Guerlina Butungu. Wtedy też zapadnie decyzja o trybie, w jakim będzie trwało postępowanie.
 • Watykan nocą
  Rozprawa w procesie o kradzież i rozpowszechnienie poufnych dokumentów dotyczących finansów Stolicy Apostolskiej trwała zaledwie 13 minut. Na prośbę nowego obrońcy jednej z oskarżonych, sąd dał mu tydzień na zapoznanie się z aktami sprawy. Następna rozprawa wyznaczona została na przyszły poniedziałek - 7 grudnia.
 • Budynek sądu w Mediolanie
  Trzech zabitych i dwóch rannych - to ostateczny bilans strzelaniny, do jakiej doszło dziś przed południem w budynku sądu w Mediolanie. Mężczyzna odpowiadający za doprowadzenie do upadłości swojej firmy budowlanej otworzył ogień z pistoletu na sali rozpraw, po czym zbiegł z sądu.
 • Kenijski prawnik podjął się zaskakującego zadania - złożył do trybunału praw człowieka w Hadze pismo, w którym sugeruje, że proces Jezusa Chrystusa był niezgodny z prawem. Jako odpowiedzialnych wskazuje m.in. państwo Izrael i Republikę Włoch - podaje "Jerusalem Post".
 • Po jednej zaledwie rozprawie zakończył się w Grosseto proces pięciu osób, odpowiedzialnych za katastrofę wycieczkowca Costa Concordia w styczniu 2012 roku. Oskarżeni skazani zostali na niewysokie kary, co było możliwe, ponieważ sąd zgodził się, aby negocjowali wysokość wyroku, czego odmówił byłemu kapitanowi Francesco Schettino
 • Silvio Berlusconi
  Były premier Włoch Silvio Berlusconi  stwierdził, ze jest prześladowany przez wymiar sprawiedliwości i traktowany jak kryminalista. Berlusconi swoje rozgoryczenie wyraził w telewizyjnym wywiadzie dla stacji Canal 5.
 • Włosi prowadzą śledztwo w sprawie obniżenia ratingu przez agencje
  Włoska prokuratura wszczęła dochodzenie przeciwko trzem agencjom ratingowym za to, że obniżyły wiarygodność Włoch. Prawnicy chcą sprawdzić, czy firmy wykorzystywały poufne informacje i podejmowały decyzje na podstawie fałszywych danych.
 • Berlusconi zeznawał w sądzie: Moja rezydencja to nie harem
  Były premier Włoch Silvio Berlusconi zeznał w piątek przed sądem w Mediolanie, że zdjęcia przedstawiające jego rezydencję na Sardynii i obecne tam osoby mylnie wskazywały, jakoby istniał tam harem. Proces dotyczy zdjęć opublikowanych przez pismo "Oggi".
 • Silvio Berlusconi
  28.11. Rzym (PAP) - Były premier Włoch Silvio Berlusconi przybył w poniedziałek do sądu w Mediolanie na swój proces, w którym oskarżony jest o przekupienie brytyjskiego adwokata Davida Millsa. Według aktu oskarżenia dał mu 600 tys. dolarów łapówki.
 • Silvio Berlusconi
  Sędzia z Mediolanu oczyścił we wtorek premiera Włoch Silvio Berlusconiego z zarzutu popełnienia oszustw finansowych w należącej do niego telewizji Mediaset. Postanowiono, że w tej sprawie sądzony będzie między innymi syn szefa rządu Pier Silvio Berlusconi.