• Beata Szydło, Mariusz Błaszczak i Jarosław Kaczyński
  PiS nie wykonał wyroku sądu wydanego w trybie wyborczym i nie opublikował przed wyborami sprostowania podawanej przez siebie nieprawdziwej informacji - poinformował w Sejmie Krzysztof Kosiński.
 • Sąd: Pitera musi przeprosić Jasińskiego
  Julia Pitera musi przeprosić szefa płockiego PiS Wojciecha Jasińskiego za wypowiedź zawierającą nieprawdziwą informację nt. jego nieobecności na przedwyborczej debacie, którą 7 września w Płocku zorganizowała PO - tak nakazał w czwartek płocki Sąd Okręgowy.
 • Sąd: Nie było głosowania nad legalizacją miękkich narkotyków
  W polskim Sejmie nie było głosowania za tym, by narkotyki miękkie były w naszym kraju dostępne - stwierdził w czwartek sąd, nakazując prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu sprostowanie swojej wypowiedzi na temat posłów PSL.
 • Sprawa karna Kaczyńskiego. Nie będzie mógł kandydować?
  Prezes PiS znajdzie się na ławie oskarżonych. Sąd Okręgowy uznał bowiem, że proces, który wytoczył mu Janusz Kaczmarek musi się odbyć. Przegrana może jednak lidera PiS słono kosztować - skazani obywatele nie mogą kandydować do Sejmu.
 • Zdaniem posła SLD wyborom parlamentarnym w Polsce powinna przyjrzeć się OBWE
  Politycy PiS, PJN i PSL są zadowoleni z decyzji sądu o unieważnieniu II tury wyborów w Wałbrzychu. Przedstawiciel PO uważa, że prezydent miasta Piotr Kruczkowski mógł paść ofiarą "tych, którzy mu chcieli pomóc". Zdaniem polityka SLD wyborom parlamentarnym powinna się przyjrzeć OBWE.
 • Oskarżono go o 21 przestępstw. I tak wraca na Wiejską
  07.02. Poznań (PAP) - Henryk Stokłosa, który w niedzielę wygrał wybory uzupełniające do Senatu w północnej i zachodniej Wielkopolsce, jest oskarżony o popełnienie 21 przestępstw. Sprawy te rozpatrywane są w procesie, który w kwietniu 2009 rozpoczął się przed Sądem Okręgowym w Poznaniu.