• Szczepionka
  Niższa cena zadecydowała o wyborze 10-walentnej szczepionki przeciwko pneumokokom, która od stycznia 2017 r. będzie refundowana dla dzieci do drugiego roku życia – powiedziała w piątek w Warszawie konsultant krajowy w dziedzinie pediatrii prof. Teresa Jackowska.
 • Szczepienie dziecka
  Od jakiegoś czasu trwa dyskusja dotycząca szczepienia dzieci. W "Dzień Dobry TVN" lekarz pediatra Tomasz Sławatyniec i blogerka Marta Lech-Maciejewska opowiedzieli, dlaczego warto szczepić dzieci i gdzie szukać informacji na ten temat. Od 2017 r. do kalendarza szczepień obowiązkowych dochodzi szczepienie przeciw pneumokokom. Które dzieci obejmie ten wymóg?
 • Dziecko ma szczepienie
  Minister zdrowia podpisał rozporządzenie, zgodnie z którym obowiązkowymi szczepieniami przeciw pneumokokom będą objęte wszystkie dzieci urodzone od 1 stycznia 2017 r. - poinformowało w środę ministerstwo. Koszty szczepień będą finansowane z budżetu resortu.
 • Szczepienie niemowlaka
  Szczepionka przeciwko pneumokokom, którą będą szczepione dzieci w ramach obowiązkowych szczepień ochronnych, jest skuteczna i bezpieczna - zapewnił w piątek resort zdrowia. Obowiązkowym szczepieniem przeciw pneumokokom mają być objęte dzieci urodzone od 1 stycznia 2017 r.
 • Szczepionka
  Wdrożenie od przyszłego roku szczepień na pneumokoki dla wszystkich dzieci w Polsce zapowiedział wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas w poniedziałek we Wrocławiu. Program szczepień ma kosztować 170 mln zł.
 • Pneumokoki
  To hasło rozpoczętej dziś kampanii edukacyjnej. Jej celem jest uświadomienie, że pneumokoki to bakterie, które mogą wywoływać wiele poważnych chorób u dzieci. Od zapalenia ucha, zatok czy płuc do ciężkich powikłań i zakażeń inwazyjnych jak zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych czy sepsy.
 • Szczepionka
  Na zdrowiu nie warto oszczędzać. Należy się szczepić przeciw podstawowym chorobom, ale też przeciw nowym zagrożeniom, takim jak pneumokoki. Mówił o tym w Sygnałach Dnia w Jedynce profesor Andrzej Radzikowski z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
 • Dziecko ma szczepienie
  Polski kalendarz obowiązkowych szczepień wymaga zmian - podkreślają specjaliści.
 • Szczepienie przeciwko pneumokokom dla dzieci ma być bezpłatne?
  Eksperci chcą zmian w Programie Szczepień Ochronnych. Chodzi o objęcie obowiązkowymi szczepieniami przeciwko pneumokokom najmłodszych dzieci. Polska jest jedynym krajem w Europie, obok Rumunii, który nie prowadzi takiej profilaktyki. Dziś rozpoczyna się 8. Europejski Tydzień Szczepień ( potrwa do 27 kwietnia).
 • W Polsce szczepienia przeciwko pneumokokom są zalecane
  Dzieci w wieku 24-36 miesięcy, które mieszkają na terenie stolicy mogą zostać za darmo zaszczepione przeciwko pneumokokom, bakteriom szczególnie groźnym dla maluchów. Akcja szczepień finansowana przez miasto stołeczne Warszawa trwa do 7 grudnia tego roku.